Міністерство охорони здоров’я України 10 квітня оновило протокол лікування пацієнтів з COVID-19.

Про це повідомив очільник відомства Максим Степанов.

Він зазначив, що в оновленому протоколі додатково акцентували на чіткому алгоритмі застосування лікарських засобів. Також у нього додали ще один препарат — «Фавіпіравір».

Як переконує міністр, зміни вносили на основі нових даних японського, австрійського та інших світових регуляторів за результатами наради провідних українських лікарів та експертів.

«Хочу наголосити, визначені лікарські засоби для власних потреб придбати неможливо. Усі вони є рецептурними, наразі МОЗ займається посиленням контролю над обігом цих препаратів. Ці лікарські засоби призначені для застосування лише у медзакладах, з урахуванням побічних реакцій і тільки під наглядом лікарів. Це також зафіксовано у протоколі», — зазначив Степанов.

Також він додав, що цього тижня МОЗ розширило перелік медичного обладнання та лікарських засобів для лікарень за спрощеною процедурою закупівель. Зокрема йдеться про такі препарати як «Гідроксихлорохін», «Хлорохін», а також медичні вироби, такі як томографи, апарати УЗД, дефібрилятори.

5 квітня глава МОЗ повідомляв, що державний протокол лікування хворих на захворювання COVID-19, викликане коронавірусом SARS-CoV-2, найближчим часом буде розширено переліком нових лікарських препаратів.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Станом на ранок 10 квітня в Україні коронавірусну хворобу лабораторно підтвердили у 2203 людей, з них 69 пацієнтів померли, 61 — одужав. 

Поділитись: