Міністерство охорони здоров’я визначилось з умовами, яких повинні дотримуватися продовольчі ринки для роботи на карантині.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Правила розробили МОЗ та Мінекономіки, в них ідеться:

  • працівники, продавці і відвідувачі ринку повинні бути у захисній масці або респіраторі і мають проходити температурний скринінг;
  • на кожному вході (в’їзді) на ринок повинні стояти антисептики;
  • на 10 квадратних метрах повинен бути один покупець, не більше;
  • контактні поверхні треба дезінфікувати кожні три години;
  • в кінці робочого дня мають відбутися прибирання та дезінфекція;
  • не повинно бути стихійної торгівлі на території ринку.

Також є умови для продавців — щонайменше 3 метри відстані між їхніми робочими місцями та наявність захисних екранів між продавцями і покупцями.

Працівники ринку мають інформувати відвідувачів про встановлені обмеження та про профілактику коронавірусу, а також вони мають контролювати виконання цих вимог і оперативно усувати порушення.

Фото:

МОЗ

«Зараз планується відкриття понад 280 продовольчих ринків — тих, що в змозі будуть забезпечити все необхідне задля дотримання санітарних норм», — зазначив глава МОЗ Максим Степанов.

Раніше відкриття ринків підтримав президент Володимир Зеленський, за його словами, вони зможуть поновити роботу вже 1 травня.

Питання щодо відкриття понад 280 ринків розглянуть на засіданні уряду 29 квітня.

Напередодні, 26 квітня, херсонські сільгоспвиробники влаштували акцію протесту на в’їзді до обласного центру з вимогою відкрити ринки, бо їм немає куди збувати свою продукцію.

Нагадаємо, головний санітарний лікар Віктор Ляшко скасував свою постанову, яка дозволяла роботу ринків, з 14 квітня їхня робота знову заборонена.

Поділитись: