Життя / Здоров'я

МОЗ зареєструвало державне агентство для закупівлі ліків

МОЗ
Життя/Здоров'я/МОЗ зареєструвало державне агентство для закупівлі ліків
Зберегти
Вигляд
Міністерство охорони здоров’я зареєструвало державне підприємство «Медичні закупівлі України», яке в майбутньому має стати централізованою закупівельною організацією.

За інформацією МОЗ, державне агентство створене в межах нової концепції реформування системи закупівель лікарських засобів та медичних виробів.

«Відповідно до концепції, забезпечення пацієнтів лікарськими засобами має здійснюватися трьома ключовими способами: через програму реімбурсації (процес, коли система охорони здоров’я впливає на доступність ліків, зокрема через додаткове фінансування, компенсаційні виплати тощо — ред.), включення вартості ліків та медвиробів у вартість медичної послуги та шляхом закупівель Централізованою закупівельною організацією. Саме за останній напрямок і буде відповідати новостворене держпідприємство», — йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що держагентство повноцінно буде проводити закупівлю ліків з 2020 року.

«У майбутньому новостворене держпідприємство буде закуповувати за кошти держбюджету ліки за стратегічними програмами (вакцини, інфекційні захворювання), а також патентовані дороговартісні ліки. Крім того, воно буде працювати з ринком щодо зниження цін, об'єднувати місцеві закупівлі, проводити рамкові закупівлі, формувати і вести електронні каталоги, а також підвищувати рівень професійності в сфері закупівель ліків та медвиробів», — розповіли у МОЗ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи є за що звільняти Уляну Супрун?

Як повідомлялося, станом на початок жовтня понад 18 мільйонів українців обрали собі сімейного лікаря.

В Україні станом на серпень 85 приватних клінік та лікарів-підприємців підписали договори з Національною службою здоров'я, що передбачає можливість для пацієнтів обирати сімейного лікаря серед фахівців цих закладів.

У червні Супрун повідомляла, що Національна служба здоров’я уклала договори з 12 приватними клініками в Україні. Відтак, з червня держава вперше почала фінансувати послуги в приватних медзакладах.

Нагадаємо, 2 квітня в Україні розпочалась національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї», яка передбачає укладання договору з лікарем, послугами якого ти користуєшся. 

Станом на початок серпня декларації з лікарями підписали 14,8 мільйонів українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Лікар для кожної родини»: як підписати угоду з сімейним лікарем».

Пов`язані новини