Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник у студії hromadske, Київ, 14 травня 2020 року
Фото:

Валентина Родзевська/hromadske

Директор Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артем Ситник розповів, що його відомство не встигло провести необхідний об’єм слідчих дій, аби встановити істину у справі про плівки брата глави Офісу президента Андрія Єрмака, який міг торгувати держпосадами.

Про це Ситник заявив в програмі «Мокрик По Живому» на hromadske.

«На сьогодні не знаю, як рухається справа, тому що рішенням антикорупційної прокуратури її передали в інший слідчий підрозділ», — сказав він.

Очільник НАБУ не знає точно, чому справу забрали у Бюро, бо не читав постанову, але в такому випадку зазвичай причина наступна — відсутній злочин, підслідний НАБУ.

Але НАБУ встигло розпочати розслідування і допитати низку людей.

«Можливо, це було передчасно (забирати справу — ред.), тому що детективи не виконали того, що планувалося, для того, щоб точно встановити, що там точно відбулося. Але рішення прокурора таке», — сказав Ситник.

Він також наголосив, що проблема цієї справи — відсутність доказів законності отримання цих записів.

«Я маю на увазі, що це має бути якийсь компетентний орган, проводив (записи — ред.), на підставі певних дозволів. На момент передачі справи ми не знайшли слідів, що це було зроблено саме в рамках провадження, що це компетентний орган отримав усі дозвільні документи», — уточнив глава Бюро.

Ситник пояснив, що доказ повинен відповідати такому критерію як допустимість — це означає, що його отримали в законний спосіб.

«З цим завжди проблеми, бо є систематичні вкиди в інтернет певних записів, але ніхто не хоче брати на себе відповідальність», — підсумував він.

Нагадаємо, спочатку справу щодо «плівок Єрмака» перекваліфікували та віддали з НАБУ до поліції. Депутат Гео Лерос, який і оприлюднив плівки, назвав це «зливом» справи.

Учора, 14 травня, стало відомо, що справу передали з поліції до Служби безпеки. Сам Лерос написав іронічний пост про це, зазначивши, що тепер «посадкою Єрмака повинен займатися друг Єрмака» Іван Баканов, очільник СБУ. Також парламентар нагадав про «інструкцію» від президента Зеленського.

Нагадаємо, наприкінці березня Лерос опублікував відеозаписи, на яких брат голови Офісу президента Андрія Єрмака проводить переговори про працевлаштування на певні посади в органах влади.

Сам глава ОП Єрмак заявив, що депутат Лерос є «інструментом, який використовують люди, що борються не тільки зі мною, вони борються з українською владою і командою президента». Водночас сам зміст оприлюднених відео Єрмак не прокоментував, попри запитання журналістів.

А брат глави ОП Денис Єрмак визнав, що на оприлюднених відео саме він.

Поділитись: