Лідери 57 мусульманських держав закликали світ «визнати державу Палестину» та Східний Єрусалим «як її окупованому столицю».

Лідери 57 мусульманських держав закликали світ «визнати державу Палестину» та Східний Єрусалим «як її окуповану столицю».

Про це повідомляє ВВС.

Таке рішення лідери держав ухвалили на саміті Організації ісламського співробітництва, який був позачергово скликаний через заяви Трампа про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю.

Країни-учасники саміту вважають такі заяви американського президента сигналом про те, що Вашингтон «відійшов від ролі посередника у мирному процесі з врегулювання арабо-ізраїльського конфлікту, і є упередженим на користь Ізраїлю».

Лідер палестинців Махмуд Аббас заявив, що Палестина «намагалася погодити з Трампом «угоду століття», але замість цього «отримала ляпас століття».

ДИВІТЬСЯ: Єрусалим Трампа: крок у бік миру чи стрибок до прірви війни?

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп оголосив про рішення визнати столицею Ізраїлю Єрусалим, а також про  намір  перенести посольство США в Ізраїлі до Єрусалиму. Наразі американське посольство розташоване у Тель-Авіві.

Прем'єр Ізраїлю підтримав рішення американського президента.

Радбез ООН не підтримав рішення Трампа про перенесення столиці Ізраїлю.

Таке рішення Трампа викликало численні протести по всьому світу. Відтак, на палестинській території, зокрема, палили портрети Трампа, а рух ХАМАС пообіцяв улаштувати 9 грудня «день гніву».

Палестинці вважають східну частину Єрусалиму своєю територією. Її армія Ізраїлю відбила у 1967 році і приєднала до решти міста постановою парламенту у 1980 році.

ООН вважає східний Єрусалим окупованою територію, у той час як влада Ізраїлю вважає його своїм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Місто розбрату: що потрібно знати про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile