Кабінет міністрів України може продовжити термін дії спеціальних зобов'язань Нафтогазу, відповідно до яких газ населенню продається за зниженою ціною, ще на місяць через відсутність траншу Міжнародного валютного фонду.

Кабінет міністрів України може продовжити термін дії спеціальних зобов'язань Нафтогазу, відповідно до яких газ населенню продається за зниженою ціною, ще на місяць через відсутність траншу Міжнародного валютного фонду.

Про це повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева, відповідаючи на запитання журналістів, передає «Інтерфакс-Україна».

«Постанова про спецзобов’язаня — якщо не буде досягнуто домовленості про нову ціну на газ, не буде погоджено з міжнародними партнерами — існує вірогідність, що дія цієї постанови буде продовжена і надалі. Ми не виключаємо ніяких варіантів у цьому питанні», — заявив Рева.

Також Рева додав, що на засіданні уряду 26 вересня питання підвищення цін на газ для населення не обговорювалось.

Зазначимо, що напередодні видання «Економічна правда» повідомило, що український уряд намагається достроково припинити програму співпраці з МВФ та розпочати нову — короткострокову та з меншими обсягами фінансування.

Нагадаємо, що за результатами перебування місії МВФ в Україні домовленості про виділення коштів фонду ані у рамках старої, ані у рамках нової програми досягнуто не було.

Раніше очільник Нафтогазу Андрій Коболєв повідомляв, що уряд та МВФ домовились про поступове підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня. Саме це питання є ключовою умовою надання фондом коштів Україні.

Зазначимо, що напередодні у Нафтогазі вчергове повідомили про підвищення цін на газ для промисловості на майже 10%. Наразі вартість газу для промислових споживачів перевищує вартість газу для населення у 2,4 рази.

Нагадаємо, що 5 транш у програмі EFF розміром майже 2 мільярди доларів необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Напередодні уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ

Поділитись: