ENRU

МВФ закликає ухвалити закон про Антикорупційний суд до середини травня — Данилюк

Міжнародний валютний фонд наполягає на ухваленні закону про Антикорупційний суд до середини травні 2018 року.

Про це повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк за підсумками зустрічами з представниками МВФ у Вашингтоні, передає прес-служба Мінфіну.

Також в МВФ наполягають, щоб Антикорупційний суд був політично незалежним.

«І для України, і для Фонду вкрай важливо, щоб новий спеціалізований суд був незалежним від політичного впливу. До цієї структури має бути довіра у суспільстві. І одним з основних питань, безумовно, є відсутність політичного контролю над відбором незалежних професійних суддів», — підкреслив Данилюк.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомляв, що розраховує ухвалення закону про Антикорупційний суд 14-25 травня.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що сподівається на якнайшвидше створення Антикорупційного суду, що може статися у першій половині 2018 року.

Напротивагу Порошенку, генеральний прокурор Юрій Луценко раніше заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати на початку 2019-го.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. 

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.