Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук колишнього голову правління VAB Банку Дениса Мальцева. Його підозрюють у причетності до схеми з виведення коштів стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком.

Таку інформацію оприлюднили на сайті розшукових обліків Міністерства внутрішніх справ.

Згідно з даними МВС, Мальцев перебуває у розшуку з 21 листопада 2019 року.

У реєстрі його вказали як особу, яка переховується від досудового розслідування. Главу правління підозрюють за ч. 5 ст. 191 (привласнення і розтрата майна) і ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей) КК України.

Йому загрожує позбавлення волі від 7 до 15 років з обмеженням права обіймати певні посади. Санкції статей передбачають також конфіскацію майна.

Зазначимо, що з 21 листопада у розшуку перебуває і власник VAB Банку Олег Бахматюк. Йому інкримінують такі ж статті.

Нагадаємо, 13 листопада 2019-го Національне антикорупційне бюро відправило поштою повідомлення про підозру власнику VAB Банку, його підозрюють у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого банку Національним банком України. НАБУ не називало імен підозрюваних, але фактичним власником банку був український бізнесмен Олег Бахматюк.

Того ж дня ексдиректору з банківського нагляду НБУ та заступника глави правління VAB Банку взяли під варту.

Раніше САП повідомляла, що вимагатиме від суду взяти під варту з можливістю застави від 2,5 мільйонів до 30 мільйонів гривень 8 осіб за підозрою у заволодінні 1,2 мільярда гривень кредиту Нацбанку, виданому приватному акціонерному товариству VAB Банк.

За даними слідства, у жовтні 2014 року VAB Банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з проханням надати стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. І хоча VAB Банк не подав всіх необхідних для цього документів, правління Нацбанку, всупереч вимогам законів, погодилось надати такий кредит на суму 1,2 мільярда гривень.

За версією прокуратури, власник Олег Бахматюк вступив у змову з ексзаступником голови Нацбанку Олександром Писаруком для одержання кредиту під заставу майна, вартість якого була завищена у 25 разів. Ціну завищили шляхом складання підроблених звітів оцінки.

Поділитись: