Світ

«Ми маємо жити поруч»: президент Сербії заявив про готовність до компромісів з Косовом

9 вересня, 2018 20:06
Світ/«Ми маємо жити поруч»: президент Сербії заявив про готовність до компромісів з Косовом
Зберегти
Вигляд
Президент Сербії Александр Вучич заявив, що готовий до компромісів з Косовом, а також наголосив, що серби та косовські албанці мають жити поруч один з одним.

Президент Сербії Александр Вучич заявив, що готовий до компромісів з Косовом, а також наголосив, що серби та косовські албанці мають жити поруч один з одним.

Про це Вучич заявив у північній частині косовського міста Митровиця, яку фактично контролює місцеве сербське населення, повідомляє Reuters.

Президент наголосив, що в майбутньому серби мають знайти компроміс із косовськими албанцями, хоча для цього «доведеться багато чим пожертвувати».

«Ми хочемо бути частиною ЄС, косовські албанці прагнуть безвізу з ЄС. І щоб досягти цього, ми маємо жити поруч один з одним», — підкреслив Вучич.

Водночас, як зазначає видання, зустріч у Брюсселі Вучича з президентом Косова Хашимом Тачі, на якій вони вперше мали обговорити угоду щодо зміни кордонів, була скасована.

Нагадаємо, 9 вересня Вучич приїхав з візитом до Косова, де зокрема мав побувати у селі Банє. Однак дорогу до нього перекрили люди, які назвали себе ветеранами війни в Косові. У підсумку поїздку до Банє Вучич скасував.

Нормалізація стосунків між Косово та Сербією є ключовою умовою для руху обох країн до членства в ЄС.

Косово — частково визнана держава на Балканах, чию незалежність визнали 110 держав. 17 лютого 2008 року парламент Косова проголосив незалежність краю в односторонньому порядку.

Сербія не визнає відділення Косова і досі вважає його своєю територією.

Україна також офіційно не визнає незалежності Косова.

У Європейському Союзі сподіваються до кінця травня 2019 року завершити правову угоду між Сербією та частково визнаним Косово щодо зміни кордонів.

4 серпня президент Сербії Александар Вучич провів засідання Ради національної безпеки Сербії через загрозу загострення ситуації у відносинах з Косово.

Наприкінці червня президент Сербії Александер Вучич розпочав переговори з лідером Косово Хашимом Тачі щодо угоди про примирення. 

Раніше президент Сербії Александер Вучичи заявив, що визнання анексії Криму рівноцінне визнанню незалежності Косова.

Президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що не бачить прориву в відносинах Косово і ЄС без нормалізації відносин з Сербією. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про Росію на Балканах і громадянське суспільство під час війни – екс-очільник Фонду Маршалла

Пов`язані новини