У Європейському Союзі сподіваються до кінця травня 2019 року завершити правову угоду між Сербією та частково визнаним Косово щодо зміни кордонів.

У Європейському Союзі сподіваються до кінця травня 2019 року завершити правову угоду між Сербією та частково визнаним Косово щодо зміни кордонів.

Про це повідомляє EU Observer з посиланням на заяву представниці ЄС з питань закордонних справ Федеріки Могеріні.

Угода між Сербією та Косово може включати обмін територіями та повне визнання Сербією Косова як окремої держави доти, доки їхній обмін землями дотримуватиметься закону про етнічні меншини.

Наприкінці серпня президенти Сербії та частково визнаного Косова заявили, що розглядають питання досягнення «історичної мирної угоди», в межах якої домовляться про зміни кордонів.

Президент Сербії Александер Вучич та голова Косова Хашим Тачі закликали Сполучені Штати та Євросоюз дати їм дослідити тему кордонів, яка довгий час була під табу.

Косово — частково визнана держава на Балканах, чию незалежність визнали 110 держав. 17 лютого 2008 року парламент Косова проголосив незалежність краю в односторонньому порядку.

Сербія не визнає відділення Косова і досі вважає його своєю територією.

Україна також офіційно не визнає незалежності Косова.

Наприкінці червня президент Сербії Александер Вучич розпочав переговори з лідером Косово Хашимом Тачі щодо угоди про примирення. 

Раніше президент Сербії Александер Вучичи заявив, що визнання анексії Криму рівноцінне визнанню незалежності Косова.

Президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що не бачить прориву в відносинах Косово і ЄС без нормалізації відносин з Сербією. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про Росію на Балканах і громадянське суспільство під час війни – екс-очільник Фонду Маршалла

 

Поділитись: