ENRU

«Ми теж маємо право на історичну правду» — президент Польщі підпише «антибандерівський» закон

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що підпише законопроект про заборону «бандерівської ідеології» попри звернення України.

«Ми теж маємо право на історичну правду. Тому я прийняв рішення. Вирішив, що я підпишу цю ухвалу, і у зв’язку з цим положення набуде чинності», — сказав президент.

Крім того він додав, що скерує цей законопроект на розгляд Конституційного суду.

«По перше, аби він дослідив свободу вираження поглядів, адже тут ідеться, чи не обмежена свобода слова, і по-друге, дослідив специфіку правових положень. Я хотів би, щоб Конституційний суд висловився, чи ці положення відповідають конституції. І такий висновок я, як президент, підтримаю», — сказав Дуда.

6 лютого Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон. У заяві зазначається, що Рада «з розчаруванням і глибоким занепокоєнням» сприйняла рішення Сейму про ухвалення закону «про заборону бандерівської ідеології».

У січні Сейм Польщі ухвалив закон про «заборону пропаганди бандерівської ідеології». 1 лютого Сенат Польщі остаточно ухвалив закон.

У МЗС України сприйняли ухвалення цього законопроекту як «чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій», у тому числі  некоректного використання назви частини території сучасної України.

Також в Ізраїлі виступили проти польського законопроекту про Голокост. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що Голокост не можна заперечувати.

У МЗС Польщі заявили, що закон про «бандерівську ідеологію» не стосуватиметься науковців та художніх діячів.

ЧИТАЙТЕ: Що треба знати про «антибандерівський закон» у Польщі