Світ

«Ми теж маємо право на історичну правду» — президент Польщі підпише «антибандерівський» закон

6 лютого, 2018 12:55
Світ/«Ми теж маємо право на історичну правду» — президент Польщі підпише «антибандерівський» закон
Зберегти
Вигляд
Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що підпише законопроект про заборону «бандерівської ідеології» попри звернення України.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що підпише законопроект про заборону «бандерівської ідеології» попри звернення України.

«Ми теж маємо право на історичну правду. Тому я прийняв рішення. Вирішив, що я підпишу цю ухвалу, і у зв’язку з цим положення набуде чинності», — сказав президент.

Крім того він додав, що скерує цей законопроект на розгляд Конституційного суду.

«По перше, аби він дослідив свободу вираження поглядів, адже тут ідеться, чи не обмежена свобода слова, і по-друге, дослідив специфіку правових положень. Я хотів би, щоб Конституційний суд висловився, чи ці положення відповідають конституції. І такий висновок я, як президент, підтримаю», — сказав Дуда.

6 лютого Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон. У заяві зазначається, що Рада «з розчаруванням і глибоким занепокоєнням» сприйняла рішення Сейму про ухвалення закону «про заборону бандерівської ідеології».

У січні Сейм Польщі ухвалив закон про «заборону пропаганди бандерівської ідеології». 1 лютого Сенат Польщі остаточно ухвалив закон.

У МЗС України сприйняли ухвалення цього законопроекту як «чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій», у тому числі  некоректного використання назви частини території сучасної України.

Також в Ізраїлі виступили проти польського законопроекту про Голокост. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що Голокост не можна заперечувати.

У МЗС Польщі заявили, що закон про «бандерівську ідеологію» не стосуватиметься науковців та художніх діячів.

ЧИТАЙТЕ: Що треба знати про «антибандерівський закон» у Польщі

 

Пов`язані новини