МЗС Німеччини підтримало надання Україні статусу кандидата на вступ у ЄС

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що підтримує надання Україні статусу кандидата на вступ у ЄС, але вважає, що надалі процес приєднання має відбуватися на рівних умовах з іншими країнами.

Міністерку цитують Bloomberg та Handelsblatt.

«Зараз ми перебуваємо на історичній вісі, і для мене це означає, що ми не можемо діяти відповідно до попередньої формули», — сказала Бербок.

Вона додала, що Північна Македонія та Албанія нарешті мають розпочати переговори про вступ у ЄС, проте Україні теж потрібно пояснити, що вона є частиною ЄС. Разом із цим посадовиця наголосила, що швидкого процесу приєднання для України не буде.

«Ніяких знижок там бути не може. Але зараз разом із Європейським Союзом ми маємо взяти курс на те, щоб не закрити перед ними двері. Ми тут, щоби підтримати», — зазначила міністерка.

Зближення України та ЄС

Президент Володимир Зеленський 28 лютого підписав заявку на членство України в Євросоюзі. 1 березня Європейський парламент майже одностайно проголосував за резолюцію, в якій закликав інституції Європейського Союзу працювати над тим, щоб надати Україні статус кандидата в ЄС.

Україна передала Єврокомісії анкету-опитувальник для отримання статусу кандидата на членство в ЄС на початку травня. Коли його схвалять, Україна отримає статус країни-кандидата й почне переговори про вступ до ЄС.

За словами віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, Україна сподівається отримати статус кандидата у червні 2022 року на саміті лідерів Європейського Союзу.

Однак президенти Франції та Німеччини пропонували створити нову організацію для демократичних європейських країн, які не є членами ЄС, оскільки вважають, що вступ України в ЄС після отримання статусу кандидата може тривати роками. Проте в Україні не погоджуються на інші форми співпраці та наполягають саме на членстві в ЄС.

Переговори про вступ серед чинних членів ЄС тривали по-різному. Наприклад, Швеція подала заявку в 1991 році, а вже у 1995 стала членом. Натомість Туреччина заявку подала ще в 1987 році, але досі не приєдналася до ЄС.