УКРАЇНА

МЗС: Притягнути до відповідальності винних у нападі на ромів — міжнародне зобов'язання України

25 червня, 2018 16:37
УКРАЇНА/МЗС: Притягнути до відповідальності винних у нападі на ромів — міжнародне зобов'язання України
Зберегти
Вигляд
Встановити винних у нападі на ромів у Львові і притягнути їх до відповідальності є важливою частиною міжнародно-правових зобов’язань України за багатьма міжнародними договорами — починаючи з Міжнародного пакту про громадянські та політичні права та Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Встановити винних у нападі на ромів у Львові і притягнути їх до відповідальності є важливою частиною міжнародно-правових зобов’язань України за багатьма міжнародними договорами — починаючи з Міжнародного пакту про громадянські та політичні права та Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Про це ідеться у заяві Міністерства закордонних справ України. 

«Останні повідомлення про зухвалий нічний напад на поселення ромів у Львівській області викликали жах і обурення. Це не перший випадок злочинів проти ромської громади на ґрунті ненависті, але цього разу його наслідком стала втрата життя людини – життя, яке становить найбільшу цінність і є основою всіх інших прав людини», — ідеться у заяві.

Міністерство закликало робочу групу з питань виконання плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромів за участі правоохоронців негайно розглянути напад на ромів у Львові.

«Вважаємо, що останній напад на представників ромської спільноти має стати предметом негайного розгляду на засіданні робочої групи з питань виконання плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини за участі у ньому представників правоохоронних органів», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у ніч на 24 червня група молодиків напала на ромський табір і зарізала людину. Убитий – ромський юнак. Його звали Давид Пап. Йому було 23 роки. Ще троє людей дістали поранення. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про вбивство рома у Львові

У лікарні Львова повідомили про покращення стану пораненого під час нападу на табір ромів у Львові 19-річного Раджа Арпадома

Посольство Сполучених Штатів у Києві засудило збройний напад на табір ромів у Львові, під час якого загинув чоловік.

Також Українська греко-католицька церква рішуче засудила напад на ромський табір у Львові.

Поліція вилучила ніж, яким смертельно поранили 24-річного чоловіка під час нападу на табір ромів, а також затримали усіх нападників. Крім того, поліцейські встановили і затримали 20-річного організатора цього нападу.  Нападникам на ромів повідомили про підозру.

Керівник Нацполіції Львівщини допустив, що неповнолітній вік нападників на ромів у Львові може вплинути на рішення суду у цій справі.

Пізніше місьголова Львова повідомив, що пораненого хлопчика з матір'ю відпустили з лікарні. На кілька днів також нададуть притулок постраждалим від нападу.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини через напад на ромів у Львові звернулася до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та попросила взяти під контроль розслідування цієї справи.

Зазначимо, що це вже не перший напад на ромів, унаслідок якого загинула людина.

16 травня 2017 року у селищі Вільшани Харківської області стався збройний конфлікт між між двома групами місцевих мешканців, частина з яких були ромської національності. В результаті були поранені четверо людей, один з яких — 50-річний чоловік — помер. Загиблим виявився  очільник ромської громади у Вільшанах Микола Каспіцький.

Правоохоронці за цим фактом заявили про затримання трьох підозрюваних у стрілянині та відкрили провадження за статтями про хуліганство та навмисне вбивство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Табір їде додому: повернення ромів

22 квітня 2018-го члени праворадикальної організації С14 розібрали та спалили табір ромів на Лисій горі в Києві. В С14 заявили, що ромів завчасно попросили покинути парк до 20 квітня.

Поліція Києва порушила дві кримінальні справи за фактом розгону націоналістами ромського табору на Лисій горі.

Глава МВС Аваков назвав «залякуванням» та «переслідуванням» розгін табору ромів у Києві. Тоді ж у Нацполіції заявили, що створять групу реагування на прояви нетерпимості.

Посольство США закликало Україну розслідувати напади на ромів.

7 червня представники «Національних дружин» заявили про розгін поселення ромів у Голосіївському парку Києва і поставили їм ультиматум.

Поліція Києва порушила кримінальну справу за статтею «Хуліганство» через погром представниками «Національних дружин» ромського табору в Голосіївському парку.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Нині вже»: Погроми ромських таборів та рік безвізу з ЄС

Пов`язані новини