Війна

МЗС Росії назвало закон про реінтеграцію Донбасу «підготовкою до нової війни»

19 січня, 2018 01:18
Війна/МЗС Росії назвало закон про реінтеграцію Донбасу «підготовкою до нової війни»
Зберегти
Вигляд
У міністерстві закордонних справ Росії заявили, що ухвалення Верховною Радою закону про реінтеграцію Донбасу є «підготовкою до нової війни» і «загрожує небезпечною ескалацією».

У міністерстві закордонних справ Росії заявили, що ухвалення Верховною Радою закону про реінтеграцію Донбасу є «підготовкою до нової війни» і «загрожує небезпечною ескалацією».

Про це йдеться у заяві МЗС РФ з приводу ухвалення закону №7163 про деокупацію.

У російському відомстві вважають, що ухваливши закон, Україна «законодавчо підтвердила лінію на рішення «проблеми Донбасу» силовим шляхом».

«По суті, президент Петро Порошенко отримує необмежені, близькі до диктаторських, повноваження на придушення інакомислення і невдоволення. Інакше як підготовкою до нової війни це назвати не можна», — йдеться у повідомленні.

У заяві вказується, що Україна «намагається зняти з себе всю відповідальність» за руйнування і страждання свого народу і «перекласти вину на Росію».

«Результат нинішньої української «законотворчості» повністю суперечить Мінським угодами», — наголосили в МЗС РФ.

Російські дипломати вважають, що створюється ситуація, яка «загрожує небезпечною ескалацією в Україні з непередбачуваними наслідками для загального миру і безпеки».

Нагадаємо, 18 січня Рада у першому читанні підтримала закон №7163 про деокупацію

Законом передбачається, що Україна визнаватиме лише два документи, які видаються на окупованій території. Також передбачено повернення грошей за втрачене житло без судового збору.

Однак парламент не підтримав поправки про право СБУ прослуховувати телефони та перевіряти облікові записи користувачів без рішення суду та про розрив дипвідносин з Росією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про окуповані території: Що зміниться для мешканців Донбасу.

Пов`язані новини