УКРАЇНА

МЗС України підготувало документи для денонсації договору про дружбу з РФ — Клімкін

30 серпня, 2018 16:55
УКРАЇНА/МЗС України підготувало документи для денонсації договору про дружбу з РФ — Клімкін
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ України підготувало пакет документів для виходу з договору про дружбу з Росією.

Міністерство закордонних справ України підготувало пакет документів для виходу з договору про дружбу з Росією.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ці документи вже підготовлені, весь пакет. Ми його опрацювали, в найближчий час внесемо його офіційно», — сказав очільник МЗС.

28 серпня президент України Порошенко заявив, що Україна юридично готова до припинення договору про дружбу з Росією, укладеного у 1997 році, і він чекає відповідних документів від МЗС.

У Кремлі назвали «нерозумним» такий крок української влади.

Глава комітету з питань СНД, євразійської інтеграції та зв'язку зі співвітчизниками РФ Леонід Калашніков заявив, що скасування Україною договору про дружбу між Україною та Росією від 1997 року не матиме реальних наслідків для РФ.

Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що він не коментуватиме скасування договору про дружбу до тих пір, поки Україна не зробить реальних кроків із реалізації своїх намірів.

У березні цього року стало відомо, що МЗС України пропонуватиме президенту скасувати договір про дружбу з Росією.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2016 року Україна підготувала позов до міжнародного суду проти Росії за порушення Договору про дружбу, партнерство і співробітництво.

Договір про дружбу і партнерство між Україною і РФ підписали 31 травня 1997 року. Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума — 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року.

Згідно зі статтею 40 договору, його уклали строком на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за 6 місяців до закінчення 10-річного періоду.

Згідно з Угодою про дружбу, між країнами закріплювався принцип «стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного».

У січні 2018 року у Держдумі РФ заявили, що хочуть денонсувати договір про дружбу РФ та України в частині визнання кордонів.

Пов`язані новини