УКРАЇНА

МЗС України закликало Польщу до спільних молитов у місцях пам’яті

8 березня, 2018 11:55
УКРАЇНА/МЗС України закликало Польщу до спільних молитов у місцях пам’яті
Зберегти
Вигляд
Ми готові до продовження спільного примирення, зазначили у міністерстві.

Міністерство закордонних справ України закликало Польщу до спільних молитов у місцях пам’яті.

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

«Обов’язок перед невинними жертвами братовбивчих конфліктів минулого закликає нас до критичного, чесного і конструктивного діалогу, а не до практики постійних взаємних звинувачень. Ми маємо намагатися розуміти один одного, навіть якщо ми у чомусь не згодні»,  — зазначили в МЗС.

У відомстві додали, що нещодавня спільна молитва у Павлокомі має стати добрим прикладом для такої ж спільної молитви у Сагрині, Гуті Пеняцькій, Павлівці і багатьох інших місцях пам’яті.

«Ми готові до продовження спільного примирення, якого, переконані, очікує переважна більшість українців і поляків! Ми готові йти вперед і закликаємо наших польських друзів приєднатися!», — додали у міністерстві.

Українсько-польські відносини погіршилися через прийняття закону про Інститут національної пам'яті, який передбачає покарання за заяви про причетність поляків до Голокосту. Серед пакету проектів зокрема був і законопроект про заборону «бандерівської ідеології» в Польщі.

Ухвалення цього закону викликало невдоволення не тільки в Україні. Закон розкритикували у СШАІзраїлі та Франції

Українське МЗС зазначило, що «українська тематика вкотре використовується у внутрішній політиці в Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися», а Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон.

ЧИТАЙТЕ: Що треба знати про «антибандерівський закон» у Польщі

Пов`язані новини