Міністерство закордонних справ України поки не знає, де в Білорусі утримують українських громадян Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва, яких 12 серпня затримали у Мінську. Консул продовжує їздити по СІЗО.

Про це на брифінгу 13 серпня заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Наразі відомо, що проти українців відкрили кримінальну справу за статтею про «масові заворушення», яка передбачає від 3 до 8 років ув'язнення.

Крім того, вчора у помешканні українців у Мінську провели обшуки, зокрема вилучили ноутбук Рєуцького та паспорт Васильєва.

За словами Кулеби, консул відвідав два найбільших місця для утримання, але не знайшов там українців. Офіційні органи влади не повідомляють про перебування громадян. Наразі консул продовжує їздити по СІЗО.

Міністерство закордонних справ вимагає надати інформацію про кількість затриманих українців з 9 по 12 серпня у Білорусі. Також МЗС вимагає назвати причини затримання та місця перебування Костянтина Рєуцького, Євгена Васильєва та Оксани Альошиної, яку теж 12 серпня затримали у Мінську.

«Ми вимагаємо негайної зустрічі консула з цими затриманими, а також з іншими громадянами, якщо буде така інформація. Ми вимагаємо негайного та безумовного звільнення людей, щоб повернути їх в Україну», — наголосив Кулеба.

Також Міністерство закликає українців поки відмовитися від поїздок до Білорусі.

Що сталося?

Вчора, 12 серпня, білоруські силовики жорстко затримали в Мінську двох громадян України Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва. Вони позаштатно готували матеріали для hromadske з Мінська.

Перед власним затриманням вони встигли зняти затримання чоловіка, який переходив дорогу.

Що відбувається в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Після завершення голосування в країні оприлюднили результати державного екзит-полу. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували понад 80% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — близько 10%.

Незгодні з результатами люди вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світлошумові гранати та гумові кулі.

За три дні влада повідомила про затримання 6 тисяч людей та поранення приблизно 200 протестувальників. Правозахисники вважають, що дані можуть бути заниженими. Вночі 13 серпня затриманих почали відпускати.

11 серпня Тіхановська виїхала з країни до Литви. Також в мережі з'явилося відео, де вона закликає людей не протестувати. У її штабі заявили, що звернення вона записала під тиском білоруських силовиків. Також його прокоментував президент Литви Ґітанас Науседа. На його думку, «жодна притомна людина не повірить», що їх вона зробила з власної волі.

Чоловік Тіхановської Сергій перебуває під арештом. Незареєстрований кандидат у президенти Білорусі Валерій Цепкало заявляв, що на неї тиснули через її чоловіка.

Про події після закриття дільниць у Білорусі читайте в нашому онлайні. Також ви можете переглянути хроніку подій другоготретього та четвертого днів протестів.

Поділитись: