У Покровську Донецької області напали на знімальну групу місцевого телеканалу «Капрі». Нападники — невідомі чоловіки і політтехнолог кандидата у народні депутати, мера Покровська Руслана Трєбушкіна.

Як повідомляє Інститут масової інформації, інцидент стався сьогодні, 2 серпня.

Внаслідок нападу оператор отримав струс мозку, розбите професійну камеру і робочий телефон журналістки Альони Соболенко.

За словами журналістки, спочатку Віталій Вербицький, політтехнолог кандидата у народні депутати Руслана Трєбушкіна, розбив її робочий смартфон, вирвавши його в неї з рук.

Потім Вербицький силоміць запхав оператора за двері приміщення Ради ветеранів, де проходила зустріч членів окружної виборчої комісії та керівництва міста. Журналісти зацікавилися цим фактом та вирішили з’ясувати, чому ОВК не займається перерахунком голосів, як постановила ЦВК, а мають зустріч із самим Трєбушкіним за зачиненими дверима. Але жоден із представників ЗМІ туди не зміг потрапити.

Потім у приміщенні, розповіла Соболенко, невідомі молодики побили оператора, розбили камеру та знищили усі відеоматеріали із карти пам’яті.

Оператора півгодини тримали за дверима. Журналістка одразу ж викликала поліцію, однак правоохоронці приїхали не одразу — довелося викликати наряд тричі.

«Щоб ви розуміли від відділка поліції до місця подій йти пішки дві хвилини. Ми дуже хвилювалися, адже не знали, що там коїться за зачиненими дверима… У лікарні зняли побої, а сьогодні оператору знову викликали швидку, через запаморочення, як виявилося в нього струсок мозку», – розповіла Альона Соболенко.

Поліція приїхала лише за півгодини після виклику, але не змогла потрапити у приміщення, оскільки натовп невідомих молодиків затуляв вхід. Згодом до поліції приїхало підкріплення, яке і звільнило оператора.

Своїм колегам постраждалий оператор розповів, що молодики погрожували йому розправою та намагалися дізнатися, скільки ще знімальних груп лишилося на вулиці. Після інциденту оператора забрала карета швидкої допомоги.

Журналісти подали заяву до поліції. За даним фактом було розпочате кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст.171 «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів».

Нагадаємо, кандидат Сергій Кошуков заявив 29 липня, що члени ОВК №50 зникли з виборчою документацією. Водночас у ЦВК Громадському повідомили, що отримали протоколи з мокрими печатками 50-го округу, але члени ОВК мають 30-31 липня привезти уточнені протоколи. У ЦВК наголосили — після передачі першого протоколу члени окружної комісії не зобов’язані перебувати на робочому місці.

Раніше повідомлялось, що у Покровську на Донеччині сталися сутички біля окружної комісії №50 після того, як спостерігачі зафіксували розбіжності у протоколах.

До будівлі ОВК принесли шини і вимагають чесного підрахунку голосів. Поліція направила туди додаткові сили, а надвечір 23 липня до Покровська прилетів гелікоптер зі спецпризначенцями.

2 серпня поліція Донецької області відкрила кримінальне провадження щодо членів окружної виборчої комісії, які не перерахували голоси на трьох дільницях 50 округу.

Поділитись: