У ГПУ заявили про отримання додаткових доказів у справі Майдану
Під час проведення окремих слідчих експериментів правоохоронцям вдалось отримати додаткові докази у справах щодо злочинів на Майдані. Про це виданню «РБК—Україна» повідомив начальник Управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.
«Якщо умовно розділити, то в нижній частині (Алеї Небесної сотні, — ред.) слідчі експерименти завершені. Ми зосереджувались на нижній частині. Це вбивства, які були нижче — від краю Жовтневого палацу і нижче. Ці слідчі експерименти тривали декілька місяців», — повідомив Горбатюк.
За його словами, після завершення слідчих експериментів були отримані додаткові докази, які мають допомогти у справі.
«Звичайно, якщо є потреба в проведенні експериментів за результатами якихось отриманих відеозаписів чи показань свідків, адже є необхідність уточнення. Звичайно, що користь від цього є. Відповідно, що отриманий результат, наприклад уточнений сектор, — це і вважається додатковим доказом. За результатом складається протокол, в якому відображаються результати, які відповідно і є додатковими доказами у впровадженні», — додав Горбатюк.
Він наголосив, що прокуратура не може розкрити подробиць завершених слідчих експериментів через таємницю слідства.
Горбаютк додав, що у верхній частині Алеї Небесної сотні ще тривають слідчі експерименти.
«На верхній частині слідчі експерименти проводились паралельно, але там вони ще не всі завершені», — сказав він.
У грудні 2018 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Генпрокуратура завершила експертизу у справах про злочини під час Революції гідності на Майдані Незалежності у Києві.
Нагадаємо, 17 липня минулого року Генеральна прокуратура почала слідчий експеримент в центрі Києва в межах розслідування «справ Майдану». Експеримент планували завершити протягом місяця.
Як повідомлялося, меморіал Героїв Небесної Сотні планують відкрити в Києві 20 лютого 2019 року.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Місцями Революції Гідності: 5 років тому й нині — фотопроект Громадського до річниці Майдану
Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).
- Поділитися: