У Вірменії та Азербайджані заявили про відновлення боїв на кордоні двох країн. Сторони звинувачують одна одну в початку бойових дій.

Про це повідомили у міністерствах оборони країн.

Так, в оборонному відомстві Азербайджану заявили, що вранці 16 липня з боку Вірменії здійснили «ще одну збройну спробу атакувати позиції в Товузькому районі».

За даними азербайджанської сторони, три села обстріляли з мінометів. Постраждалих серед мирних жителів немає.

Своєю чергою, речниця Міністерства оборони Вірменії Шушан Степанян заявила, що вірменські військові «запобігли спробі диверсійного проникнення».

  • Бойові дії між Азербайджаном та Вірменією тривають із 12 липня на ділянці прикордонного Товузького району, що на північному сході Вірменії. Тоді Баку звинуватило Єреван в артилерійському обстрілі на кордоні з метою захоплення позицій.
  • У Міноборони Вірменії заявили, що збройні сили Азербайджану спробували захопити вірменський опорний пункт, прикриваючись артилерійським вогнем.
  • 13 липня Азербайджан повідомляв про загалом чотирьох загиблих військовослужбовців. Вірменія заявляла, що втрат із їхнього боку немає.
  • 14 липня загинули семеро азербайджанських та двоє вірменських військових. Баку також повідомило про загибель 76-річного цивільного внаслідок обстрілів вірменської артилерії.
  • У 1988 році між вірменами та азербайджанцями спалахнув збройний конфлікт за контроль над спірними прикордонними територіями, передусім Нагірним Карабахом. Тривав він до 1994 року, коли сторони досягли перемир'я.
  • Водночас військові прикордонні сутички не припинялися і після цього. Одне з найбільш масштабних загострень сталося в Нагірному Карабасі у квітні 2016 року: тоді повідомляли про щонайменше 33 загиблих і понад 200 поранених із обох боків.
Поділитись: