У Банку Англії обрали математика і криптографа Алана Тюрінга як вченого, чий портрет буде розміщений на новій купюрі номіналом у 50 фунтів стерлінгів.

Згідно з повідомленням Банку Англії, нова банкнота з Тюрінгом з'явиться до кінця 2021 року. Вона буде зроблена не з паперу, а з полімеру.

Всього в списку були 12 діячів науки, зокрема фізики Стівен Гокінг і Ернест Резерфорд. Конкурс по вибору історичної особистості, яка замінить на звороті 50-фунтовой купюри інженера Джеймса Ватта і промисловця Метью Бултона, оголосили у 2018 році.

Алана Тюрінга називають батьком інформатики і штучного інтелекту — вчений суттєво вплинув на те, як ми живемо сьогодні. Під час Другої світової війни вчений створив спеціальний дешифрувальний пристрій, який допоміг зрозуміти повідомлення, закодовані німецької шифрувальною машиною «Енігма». На честь Тюрінга названо тест, що дозволяє оцінити рівень штучного інтелекту щодо людського, а також найпрестижнішу премію з інформатики.

За два роки до смерті у 1954-му році, Тюрінга засудили за «непристойну поведінку» — у ті часи гомосексуальність розглядалося британським правосуддям як злочин. На вибір ученому запропоновано два вироки — або ув'язнення, або придушення лібідо за допомогою хімічної терапії, а саме ін'єкцій естрогену. Вчений обрав друге.

Після цього Алана Тюрінга звільнили з шифроаналітичного бюро і Манчестерського університету. Пізніше йому все ж повернули можливість викладати. Вчений, який раніше багато років їздив на велосипеді та бігав марафонські дистанції, перестав з'являтися на публіці, бо «лікування» призвело до росту грудей та ожиріння.

8 червня 1954 Алана Тюрінга знайшли мертвим у своїй квартирі. Розтин показав, що причиною смерті було отруєння ціанідом. За версією слідства, він наклав на себе руки.

Математика помилували тільки у 2013 році, а через чотири роки британська влада ухвалила «закон Тьюринга» — про посмертне помилування чоловіків, засуджених за одностатеві відносини.

Британський актор Бенедикт Камбербетч зіграв математика фільмі «Гра в імітацію» 2014 року, який присвячений життю Тюрінга.

Нагадаємо, 14 червня в Києві розпочався прайд-тиждень «KyivPride-2019», який завершився Маршем Рівності.

Основною темою Маршу якого цього року стала «Свобода. Єдність. Боротьба», а головним гаслом – «Наша традиція – це свобода!». Громадське стрімило наживо з Маршу.

Люди скандували «Бунтуй! Кохай! Права не віддавай!», співали гімн.

Також цього року вперше у межах Маршу пройшла колона ЛГБТ-військових.

Платформи цього року не було через залякування, повідомили учасники Маршу. Під час ходи противники Маршу Рівності увірвались у колону. Затримано 9 осіб, які планували провокації.

Також противники Прайду планували закидати екскрементами учасників Маршу Рівності. Трьох осіб затримали.

Поділитись: