Гірники Первомайськвугілля у Луганській області другу добу відмовляються виходити з шахт, вимагаючи погасити заборгованості з виплат зарплат. До них приєдналися співробітники ще двох шахт.

Як повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, до протесту 45 гірників держпідприємства Первомайськвугілля 13 листопада долучилися ще 19 співробітників шахт Тошківська і Карбоніт.

«Вимога одна — погашення заборгованості із заробітної плати. На сьогодні загальна заборгованість на держпідприємстві становить 244,44 млн грн», — повідомив Волинець.

За його словами, ситуація у шахтарських колективах досить напружена.

12 листопада Волинець повідомив, що 45 гірників шахти Гірська ДП Первомайськвугілля протестують під землею. 

«Вони відмовилися підійматися на поверхню в знак протесту проти невиплати заробітної плати за червень — жовтень і протестуватимуть у підземних умовах», — написав він.

13 листопада Незалежна профспілка гірників України оголосила «Національний трудовий конфлікт». Його пояснили тривалим масовим порушенням конституційного права на вчасну оплату праці.

Нагадаємо, парламент підтримав урядові правки до держбюджету, які зокрема передбачають виділення 1 мільярду гривень на зарплати шахтарям та вирішення інших проблем вугледобувної галузі.

7 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон про зміни до державного бюджету на 2019 рік, яким, зокрема, передбачається виділення 1 мільярда гривень додаткового фінансування державних шахт. 

Мільярд гривень виділили на збалансування фінансового стану державних вугледобувних підприємств та забезпечення фінансовими джерелами для виплати заробітної плати шахтарям, а також недопущення відключення шахт від електропостачання.

Голова Луганської ОДА Віталій Комарницький стверджує, що держава має вкласти 2 млрд грн в обʼєднання Первомайськвугілля та Лисичанськвугілля.

Поділитись: