Парафія святих апостолів Петра і Павла міста Жовкви Львівської області перейшла з УПЦ Московського патріархату до новоствореної Православної церкви України (ПЦУ).

Як повідомляє прес-служба Львівської єпархії, парафія перейшла до помісної церкви на чолі з настоятелем 22 грудня.

За словами архімандрита Маркіяна Каюмова, таке рішення ухвалили на засіданні Парафіяльної ради.

Як повідомлялося, на Закарпатті перша парафія УПЦ МП перейшла до новоствореної Православної церкви України.

Нагадаємо, раніше громада селища Шишківці в Чернівецькій області 19 грудня перейшла з УПЦ Московського патріархату до єдиної Православної церкви України. Ця громада стала першою в Україні, що перейшла з МП в нову церкву.

21 грудня Парафії храмів УПЦ Московського патріархату трьох сіл Вінницької області повідомили про рішення перейти до новоствореної Православної церкви України. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Московський патріархат переходить у нову Православну церкву України

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь.

У відповідь на це синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Поділитись: