Життя

На Львівщині сталась сутичка між учасниками акції «євробляхарів» та водієм фури

Громадське
Життя/На Львівщині сталась сутичка між учасниками акції «євробляхарів» та водієм фури
Зберегти
Вигляд
Під час акції протесту власників авто на європейських номерах у Львівській області, неподалік села Розвадів, стався інцидент між демонстрантами та водієм вантажівки. Про це повідомив кореспондент Громадського у Львові.

«Акція в Розвадові та в іншому селі Милятин вона тривала до 18:00 години. За інформацією поліції, вони (учасники акції, ред.) вже роз’їхались додому, тобто акція вже завершилась. Було кілька інцидентів, зокрема, один у селі Розвадів, коли водій фури хотів проїхати: активісти його не пускали, побили йому навіть скло. Патрульні поліцейські затримали їх, склали протокол на них і виписали штраф», — повідомив кореспондент Ярема Чуйко.

Нагадаємо, 20 листопада у Києві під Верховною Радою власники автівок на єврономерах влаштували акцію: автомобілі мітингувальників перекрили проїзд по вулиці Грушевського. Під час акції протесту у Києві поліція затримала трьох людей.

Учасники акції вимагали від народних депутатів скасувати норму щодо «віку» автомобілю, який завозять з ЄС союзу. Згідно з ухваленими законами — чим «старше» автомобіль, тим більша митна ставка.

Уночі з 19 на 20 листопада власники автівок на литовських номерах вночі заблокували перехід «Нова Гута — Нові Яриловичі» на кордоні з Білоруссю.

Паралельно власники авто на єврономерах влаштували акції ще у 17 областях України.

8 листопада Рада ухвалила закон, що зменшує вартість розмитнення авто на єврономерах. Ідеться про закон №8487. Під час розгляду закону комітет Ради вніс правку, якою збільшив базову ставку для великих автомобілів з об'ємом двигуна понад 3000 кубічних сантиметрів: на бензиновому двигуні — з 50 євро до 100 євро, на дизельному двигуні — з 75 євро до 150 євро. Ставка для авто з меншим об'ємом двигуна залишається 50 та 75 євро відповідно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий закон про розмитнення авто: це можна буде зробити втричі дешевше

Крім цього, Рада запровадила «знижку» на розмитнення за новою формулою у розмірі 50%. Спочатку пропонували зробити «знижку» протягом перших 60 днів, але під час розгляду закону пільговий термін вирішили збільшити до 90 днів. Вона діятиме для тих, хто вже ввіз авто та планує ввозити, протягом трьох місяців від дня з набуття законом чинності (це станеться, коли президент підпише його).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові протести «євробляхарів»: вимагають, щоб вартість розмитнення не залежала від віку авто

Пов`язані новини