До суду надійшли два позови до міністра соціальної політики України Андрія Реви щодо його висловлювань, у яких він назвав жителів тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської області «мразями».

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Окружного адміністративного суду міста Києва.

Мова йде про його висловлювання в інтерв’ю ВВС 26 квітня 2019 року.

Так, на думку позивачів, міністр допустив висловлювання, що «дискримінують та принижують людську гідність громадян України — жителів окупованих територій Донецької та Луганської областей України за територіальної ознакою».

Зокрема, у позові вимагається визнати такі дії міністра протиправними та зобов’язати його утриматись від подібних висловлювань.

Згідно з інформацією, тепер досліджуються матеріали позовів та вирішується питання про відкриття проваджень у справах.

Нагадаємо, нещодавно у сюжеті британському каналу BBC Рева сказав: «Всі, хто був проукраїнські, ті виїхали. А той, хто хоче отримувати дві пенсії, там і тут, — нехай потерпить. Мені їх не шкода ніколи абсолютно. Мені шкода тих солдатів і офіцерів і їхні родин, які вбиті там, за цих мразів»

художниця Алевтина Кахідзе відповіла на висловлювання Реви малюнком із зображенням її матері, яка померла у черзі на контрольному пункті в'їзду-виїзду.

У коментарі Громадському Кахідзе зазначила: «Пан міністр обурюється відчуженням цих громадян від держави, він нібито обурюється, що вони не патріоти, але мені здається, що коли держава штовхає величезну кількість людей до брехні (щоб отримати українську пенсію, пенсіонерам з непідконтрольних територій треба отримувати довідку внутрішньо перемішеної особи – вдавати переселенців) … Так робила і моя мама, хоча вона не була переселенкою і ніколи не хотіла переїжджати звідти … Коли я побачила, що вона має цю довідку ВПО, я намагалася зрозуміти, що відбувається, і зрозуміла що це єдиний спосіб отримати цю пенсію. Коли держава штовхає до брехні, то отримує те відчуження, яким пан міністр так обурюється. Перше, що треба зробити — це щоб вони не брехали».

Поділитись: