УКРАЇНА

На посади в Держбюро розслідувань обрали 180 кандидатів

17 серпня, 2018 00:11
УКРАЇНА/На посади в Держбюро розслідувань обрали 180 кандидатів
Зберегти
Вигляд
lead
У підслідності ДБР — високопосадовці, правоохоронці, судді та особи, що чинили військові злочини.

На посади в центральному апараті Державного бюро розслідувань обрали 180 переможців конкурсу.

Як повідомляє прес-служба ДБР, це 126 слідчих та 54 державних службовців (головні та провідні спеціалісти). 39 посад залишилися вакантними — на них буде оголошено повторний конкурс.

Усього до конкурсу допустили 1646 кандидатів, які подали більше 5 тисяч пакетів документів на різні посади.

Кандидати склали кваліфікаційній іспит (тестування на знання законодавства та співбесіди). Ті, хто подолали прохідний бал, були допущені до наступних етапів конкурсу: психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфу та співбесіди. Співбесіди пройшли 441 кандидатів на посади слідчих, 356 – на посади державних службовців.

Нове Державне бюро розслідувань мало запрацювати в Україні до 20 листопада 2017 року. Ця вимога прямо прописана в Кримінально-процесуальному кодексі. Однак більш ніж за півтора року народні депутати, урядовці й члени конкурсної комісії не створили умов для своєчасного і повноцінного запуску цього надважливого органу.

У підслідності ДБР — високопосадовці, правоохоронці, судді та особи, що чинили військові злочини.

16 листопада конкурсна комісія обрала директора ДБР та його заступників. Головою слідчого органу став Роман Труба. Тоді він заявив, що запустити повноцінну роботу Держбюро розслідувань він зможе до липня 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор Держбюро розслідувань: хто такий Роман Труба.

Згодом, в інтерв'ю Громадському Труба заявив, що запуск підконтрольного йому відомства затягують.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про роботу Держбюро розслідувань — інтерв'ю з директором

Під час голосування за голову ДБР було багато обставин, які вказували на те, що «немає вільного вибору», вважає керівник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк. Горбатюк подавався на посаду глави ДБР, але його недопустили через те, що він нібито пропустив терміни подання заяви і вчасно не надав документи. Тепер він планує оскаржити у новоствореному Верховному суді рішення комісії про недопущення його до конкурсу на посаду директора ДБР.

Пов`язані новини