На президентських виборах у Македонії переміг прозахідний кандидат

На виборах президента Північної Македонії переміг кандидат від правлячого «Соціал—демократичного союзу» Стево Пендаровський, який раніше координував вступ країни в НАТО.
Про це повідомляє DW з посиланням на дані Державної виборчої комісії.
Після підрахунку 99,5% бюлетенів Пендаровський набирає 51,7% голосів, а його суперниця Гордана Сіляновська-Давкова від опозиційної правоконсервативної партії VMRO-DPMNE — 44,7%. Явка на виборах склала 46,7%: для визнання виборів дійсними явка має бути вище 40%.
«Ця перемога дає майбутнє республіці Північна Македонія, і це наш квиток у Європу», — прокоментував результати голосування Пендаровський.
Новий президент замінить на посту глави держави Гьорге Іванова, який у 2009 році балотувався від VMRO-DPMNE. Після двох термінів на посаді президента він не міг брати участь у виборах.
Раніше Пендаровський обіймав посаду національного координатора з підготовки Македонії до вступу у Північноатлантичний Альянс (НАТО).
Попри те, що президент виконує представницькі функції, результати виборів стали перевіркою для чинного уряду на чолі із Зораном Заєвим, який підтримав перейменування країни на Північну Македонію, аби вирішити конфлікт із Грецією і зняти всі перепони для вступу у НАТО.
«Ніхто не може стояти на шляху прогресу. Ми продемонстрували, що готові до Європи», — наголосив прем’єр Заєв.
Опозиційна кандидатка, своєю чергою, обіцяла зробити все, аби переглянути угоду щодо перейменування країни.
Нагадаємо, 13 лютого Македонія офіційно змінила назву: тепер вона має назву Північна Македонія.
Раніше, 9 лютого Грецький парламент ратифікував протокол про вступ Македонії до НАТО.
Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецькою провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.
Наприкінці вересня 2018 року у Македонії відбувся всенародний референдум щодо цього питання. Однак його визнали таким, що не відбувся через недостатню явку виборців: на дільницях проголосувало лише 36,84% населення при необхідних 50%. Водночас з тих, хто взяв участь у референдумі, 91,46% підтримали зміну назви.
- Поділитися: