Через низьку явку референдум щодо зміни назви Македонії не матиме юридичної сили
У Македонії закрилися дільниці для голосування на референдумі щодо зміни назви країни. Через недостатню явку референдум буде визнано таким, що не відбувся.
У Македонії закрилися дільниці для голосування на референдумі щодо зміни назви країни. Через недостатню явку референдум буде визнано таким, що не відбувся.
Про це повідомляє Balkan insight з посиланням на Державну виборчу комісію.
Після закриття дільниць явка склала 36,84%, тоді як для того, аби референдум мав юридичну силу, явка має перевищувати 50%.
За даними видання, противники перейменування країни зібралися біля будівлі парламенту у Скоп’є, аби відзначити те, що референдум, скоріш за все, буде визнано таким, що не відбувся.
Прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв, який підтримує зміну назви країни, виступив із заявою. Попри низьку явку він назвав проведення референдуму успіхом для демократії в країні.
Глава уряду додав, що в разі недостатньої явки на референдумі Македонії потрібно «використати інший демократичній інструмент», а саме — дострокові вибори.
«Македонія стане членом НАТО і ЄС», — наголосив він.
Зазначимо, щонезалежновід результатів плебісциту, рішення про зміну назви країни має ухвалювати парламент Македонії шляхом зміни конституції. Для цього потрібна підтримка двох третин депутатів
На голосуванні стояло питання: «Ви підтримуєте членство в НАТО і ЄС, визнаючи угоду про назву країни, укладену між Республікою Македонія та Грецією?».
Йдеться про угоду про перейменування колишньої югославської республіки Македонія вРеспубліку Північна Македонія, бо Греція блокує інтеграцію Македонії з ЄС і НАТО через нинішню назву країни.
Раніше президент Македонії на Генасамблеї ООНзакликав бойкотувати зміну назви країни– частина делегації покинула залу.
Нагадаємо,переговори щодо назви колишньої югославської республікиМакедонія розпочались 23 березня.
На початку березня тисячі людей устолиці Македонії вийшли на вулиціміста на знак протесту проти можливої зміни назви країни.
17 червняМакедонія та Греція підписали угодупро перейменування країни. Пізніше македонський прем'єр ЗоранЗаєвоголосив нову назву країни —Республіка Північна Македонія.
Натомість президент МакедоніїГеоргеІванов ветував законопроектпро перейменування країни в Республіку Північна Македонія.
ТакожІванов відмовився підписувати угоду з Грецієюпро перейменування країни в Республіку Північна Македонія.
Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ).
Греція наполягає на тому, щоб назву Македоніїзмінили, дляуникненняплутанини згрецькою провінцією— історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.
Греція через це навіть блокує вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО, Оскільки Македонія перебуває серед тих країн, якісподіваються на вступ до Євросоюзу.
Наприкінці червня 2018 генсек НАТО ЙенсСтолтенберг заявив, що Македонію запросять до НАТОпісля вирішення суперечки з Грецією.
ЗгодомГреція погодилась на перейменування Македонії, що полегшить європейську та євроатлантичну інтеграцію країни.
Канцлерка Німеччини АнгелаМеркель закликала македонців підтримати зміну назвикраїни, аби відкрити шлях до ЄС і НАТО.
- Поділитися: