У Македонії закрилися дільниці для голосування на референдумі щодо зміни назви країни. Через недостатню явку референдум буде визнано таким, що не відбувся.

У Македонії закрилися дільниці для голосування на референдумі щодо зміни назви країни. Через недостатню явку референдум буде визнано таким, що не відбувся.

 Про це повідомляє Balkan insight з посиланням на Державну виборчу комісію.

Після закриття дільниць явка склала 36,84%, тоді як для того, аби референдум мав юридичну силу, явка має перевищувати 50%.

За даними видання, противники перейменування країни зібралися біля будівлі парламенту у Скоп’є, аби відзначити те, що референдум, скоріш за все, буде визнано таким, що не відбувся.

Прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв, який підтримує зміну назви країни, виступив із заявою. Попри низьку явку він назвав проведення референдуму успіхом для демократії в країні.

Глава уряду додав, що в разі недостатньої явки на референдумі Македонії потрібно «використати інший демократичній інструмент», а саме — дострокові вибори.

«Македонія стане членом НАТО і ЄС», — наголосив він.

Зазначимо, що незалежно від результатів плебісциту, рішення про зміну назви країни має ухвалювати парламент Македонії шляхом зміни конституції. Для цього потрібна підтримка двох третин депутатів

На голосуванні стояло питання: «Ви підтримуєте членство в НАТО і ЄС, визнаючи угоду про назву країни, укладену між Республікою Македонія та Грецією?».

Йдеться про угоду про перейменування колишньої югославської республіки Македонія в Республіку Північна Македонія, бо Греція блокує інтеграцію Македонії з ЄС і НАТО через нинішню назву країни. 

Раніше президент Македонії на Генасамблеї ООН закликав бойкотувати зміну назви країни – частина делегації покинула залу.

Нагадаємо, переговори щодо назви колишньої югославської республікиМакедонія розпочались 23 березня.

На початку березня тисячі людей у столиці Македонії вийшли на вулиціміста на знак протесту проти можливої зміни назви країни.

17 червня Македонія та Греція підписали угоду про перейменування країни. Пізніше македонський прем'єр Зоран Заєв оголосив нову назву країни — Республіка Північна Македонія.

Натомість президент Македонії Георге Іванов ветував законопроект про перейменування країни в Республіку Північна Македонія.
Також Іванов відмовився підписувати угоду з Грецією про перейменування країни в Республіку Північна Македонія.


Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ).

Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії змінили, для уникнення плутанини з грецькою провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Греція через це навіть блокує вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО, Оскільки Македонія перебуває серед тих країн, які сподіваються на вступ до Євросоюзу.

Наприкінці червня 2018 генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Македонію запросять до НАТО після вирішення суперечки з Грецією. 

Згодом Греція погодилась на перейменування Македонії, що полегшить європейську та євроатлантичну інтеграцію країни.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель закликала македонців підтримати зміну назви країни, аби відкрити шлях до ЄС і НАТО.

Поділитись: