На телеканалі «Россия 1» показали ще трьох військовополонених українців, який утримують у колонії окупованого Донецька.

У сюжеті видно 23-річного Василя Жемелінского і 54-річного Бориса Пундора.

У сюжеті видно 23-річного Василя Жемелінского і 54-річного Бориса Пундора

На жаль, hromadske наразі не змогло ідентифікувати третього чоловіка з сюжету.

На відео Жемелінський запитав у так званої «омбудсменки ДНР» Дар'ї Морозової, чи повернуться вони додому в цьому році. На що Морозова відповіла, що вони троє є у списках на майбутній обмін утримуваними.

Також телеканал показав коментар Жемелінського, який говорить, що має намір служити далі в рядах Збройних сил України, «якщо це буде можливо».

Василь Жемелінскій — військовий 57-ї бригади ЗСУ. Він потрапив у полон бойовиків «ДНР» 17 лютого 2018 року під Пісками.

Борис Пундор — один з 8 військовослужбовців 43-й окремої механізованої бригади «Патріот», які потрапили в полон «ДНР», заїхавши вантажівкою на непідконтрольну українській владі територію 22 травня 2019 року. 

Трохи раніше «Россия 1» показала трьох інших українських військових, які теж перебувають в полоні «ДНР»: Богдана Пантюшенка, Олександра Корінькова і Сергія Глондаря.

Нагадаємо, 23 грудня на переговорах у Мінську Тристороння контактна група домовилася про обмін полонених між Україною та самопроголошеними «Л/ДНР» до кінця 2019 року. Остаточні списки людей, яких звільнять, та дата проведення обміну досі невідомі.

Два джерела, дотичних до судової справи про розстріли на вулиці Інститутській в Києві, розповіли hromadske, що українська сторона планує передати бойовикам «ДНР» і «ЛНР» колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, в межах обміну полонених. Йдеться про Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, які перебувають під вартою, а також Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка, які залишаються під цілодобовим домашнім арештом.

Родини Героїв Небесної сотні звернулись до президента Зеленського з проханням не звільняти колишніх беркутівців для обміну.

24 грудня ознайомлений з питаннями обміну адвокат Валентин Рибін заявив, що Україна викреслює ексберкутівців зі списків на обмін і тим самим ставить увесь обмін під загрозу зриву.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile