Сергій Глондар, Одександ Коріньков, Богдан Пантюшенко (справа наліво)
Фото:

скріншот

На телеканалі «Росія 1» вийшов сюжет, в якому показали трьох українських військових, які перебувають у полоні бойовиків самопроголошеної «ДНР».

Це військові Збройних сил України Богдан Пантюшенко, Олександр Коріньков та Сергій Глондар.

Богдан Пантюшенко — командир танка, котрий підбили під Донецьком. перебуває у полоні бойовиків самопроголошеної з січня 2015 року.

Військовослужбовці 3-го полку спецпризначення старшина Сергій Глондар та молодший сержант Олександр Коріньков потрапили у полон 16 лютого 2015 року, коли виконували бойове завдання у районі Дебальцевого. Військові супроводжували колону й мали вивести поранених з Дебальцевого, однак їхній загін потрапив у засідку. Тоді декілька військових загинуло, декілька — дістали поранення, інших взяли у полон. Відомо, що їх утримували у Макіївській колонії.

«Їх внесли в списки на обмін і готові віддати Україні. Якщо обмін відбудеться», — йдеться у сюжеті російського телеканалу.

Відзначається, що загалом на підконтрольній бойовикам «ДНР» території таких полонених кілька десятків.

9 грудня в Парижі лідери країн «нормандської четвірки» (Україна, Німеччина, Франція, РФ) домовилися про обмін всіх утримуваних осіб до кінця 2019 року.

Президент Володимир Зеленський висловив сподівання, що до кінця року в межах обміну додому повернуться 72 українці. Водночас у самопроголошеній «ДНР» заявили, що готові на обмін утримуваними особами за формулою «88 на 53».

18 грудня в Мінську Тристороння контактна група має узгодити списки для обміну полонених та визначити дату цього обміну.

Поділитись: