На розвиток доріг у 2020 році планують витратити 74,4 млрд грн. Частину позичать у міжнародних донорів

Проєктом закону про державний бюджет України передбачене фінансування видатків на розвиток дорожньої інфраструктури у розмірі 74,4 мільярда гривень, з яких 4,7 мільярда гривень планують залучити у міжнародних донорів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів у презентації присвяченій державному бюджету на 2020 рік.

Зазначається, суто з бюджету на ремонт та розбудову доріг в Україні планують виділити 69,7 мільярда гривень. Це на 19 мільярдів гривень або на 38,3% більше, ніж у 2019 році.

Таке суттєве збільшення видатків на дороги планують профінансувати за допомогою ухвалених напередодні законів, якими, зокрема, вирішили перенаправити всі кошти зі штрафів за порушення правил дорожнього руху до дорожнього фонду.

«Платники податків, які фінансують дороги з власної кишені, хочуть, щоб дороги ремонтувались не ділянками по 40 метрів або через пости в Фейсбук, а з’являлись цілі хайвеї. Тому у найближчих планах навести лад в Укравтодорі, і провести роботу з областями, які в цьому році також мають значні можливості – 22 млрд гривень будуть витрачатись на місцеві і комунальні дороги, а не лежати на банківських рахунках, від цього дороги не з’являться», — прокоментував державні видатки на дорожній фонд міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Водночас, під час презентації бюджету громадськості в уряді наголосили, що цифри у ньому можуть кардинально змінитися до другого читання, яке відбудеться до 2 листопада 2019 році. Зокрема, це пов'язано з тим, що у чинному проєкті не враховано низку реформ, які планує провести уряд, а також економічного ефекту від них.

15 вересня, у неділю, уряд вніс до Ради законопроєкт №2000 «Про державний бюджет на 2020 рік». Раніше під цим номером на сайті Ради зареєстрували законопроєкт «Про бюдлт».

У бюджеті передбачено зростання мінімальної зарплати до 4723 гривень на місяць, доходи бюджету очікуються в 1 трильйон 79 мільярдів гривень. Витрати — 1,17 трильйона гривень, дефіцит бюджету — 2,09% від ВВП.

У самому бюджеті середній курс долару не закладений, але у макропрогнозі уряду він встановлений на рівні 28,2 гривні за долар.

Видатки на оборону збільшаться на 33,8 мільярда гривень — до 245,8 мільярда. На забезпечення енергетичної незалежності передбачено 2 мільярди, на розвиток дорожньої інфраструктури — 74,4 мільярда, фінансування Пенсійного фонду — 172,6 мільярда.

У бюджеті передбачено 438,1 мільярда гривень на виплату державних боргів — це близько 40% бюджету. При цьому частка держави в економіці має зменшитися.

Зазначимо, що законопроєкт про державний бюджет на наступний рік складає Міністерство фінансів, потім його виносять на розгляд уряду, який має підтвердити цей документ та внести до Верховної Ради у вигляді законопроєкт.

У Раді бюджет, на відміну від інших законопроєкт, розглядять трьома читаннями: між першим і другим до нього можуть вносити поправки. Бюджет стає законом після того, як за нього проголосують депутати після третього читання, а законопроєкт підпишуть спікер та президент і опублікують в офіційній пресі уряду.