УКРАЇНА

На сайті парламенту Канади створили петицію на підтримку українських політв'язнів

7 вересня, 2018 16:05
УКРАЇНА/На сайті парламенту Канади створили петицію на підтримку українських політв'язнів
Зберегти
Вигляд
На сайті парламенту Канади зареєстрована петиція на підтримку українських політв'язнів. Вона має зібрати 500 підписів, аби її розглянув уряд Канади.

На сайті парламенту Канади зареєстрована петиція на підтримку українських політв'язнів. Вона має зібрати 500 підписів, аби її розглянув уряд Канади. 

Петиція вимагає від уряду Канади, який «взяв на себе себе зобов'язання захищати права людини на міжнародному рівні», вжити заходів для звільнення українських політв'язнів Олега Сенцова, Олександра Шумко, Володимира Балуха та десятків інших.

Також від канадського уряду вимагають застосувати всі можливі обмежувальні заходи, зокрема описані в «акті Магнітського», щодо людей, причетних до ув'язнення вказаних українців. 

Зазначається, що для розгляду петиції потрібно зібрати 500 підписів, проте підписати документ можуть лише громадяни Канади.

Як повідомлялося, петиція із закликом допомогти звільненню Олега Сенцова на сайті Білого дому зібрала необхідну кількість голосів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилування Сенцова: чи може Путін звільнити політв'язня без його особистого звернення

Нагадаємо, в Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Сенцов наживо: українські зірки читають оповідання політв'язня

14 серпня Олега Сенцова відвідала у колонії російська правозахисниця Зоя Свєтова. Вони розмовляли з Олегом в його палаті. Питання обміну вони не обговорювали, однак, на думку Свєтової, він на це сподівається.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Омбудсмен Денісова опублікувала фото Сенцова з колонії

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування сина 13 липня. Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування Сенцова. 

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який пройшов у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

/Лев Коротаєвський 

Більше про:
# Канада
Пов`язані новини