Станом на 7 ранку 9 жовтня на шостому арсеналі Міністерства оборони, що поблизу селища Дружба Чернігівської області, щосекунди стається 2-3 вибухи.

Станом на 7 годину ранку на складі боєприпасів, що поблизу селища Дружба Чернігівської області, щосекунди стається 2-3 вибухи.

Про це повідомила прес-служба Генерального штабу Збройних сил України.

«Станом на 7 годину ранку інтенсивність вибухів складає 2-3 вибухи на секунду», — зазначають у Генштабі.

До локалізації вибухів на шостому арсеналі залучили 
пожежний танк ГПМ-54. Ще чотири пожежних танки найближчим часом доставлять на місце вибухів.

Працює автоцистерна на базі автомобіля КАМАЗ і дві автоцистерни на базі автомобіля МАЗ.

Зазначають, що з Ічні (селище Дружба знаходиться в Ічнянському районі) та найближчих населених пунктів вже евакуювали близько 10 тисяч людей, про що раніше повідомляла ДСНС. 

Також Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила відео вибухів на складі боєприпасів, що поблизу селища Дружба Чернігівської області.

Близько 3:40 ночі 9 жовтня повідомили про вибухи на території складу боєприпасів поблизу селища Дружба Ічнянського району Чернігівської області.

О 4:22 закрили повітряний простір у радіусі 20 кілометрів. Призупинили рух залізничного та автомобільного транспорту.

Нагадаємо, увечері 26 вересня 2017 року в місті Калинівка за 20 кілометрів від Вінниці сталися вибухи на складах із боєприпасами та зброєю.  Вибухи почалися на складах 48 арсеналу військової частини А1119.

За попередніми даними, унаслідок вибухів поранено двоє людей. У місцевій ОДА повідомили, що від вибухів боєприпасів у селах  пошкоджені близько 2000 будинків. Піротехніки виявили 998 вибухонебезпечних предметів.

Експертиза визначила, що вибухи у Калинівці почались всередині складу зі зброєю.

Начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко заявив, що вибухи на складах зброї мають ознаки цілеспрямованих диверсій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заграва в небі, пожежі та евакуація: очевидці про вибухи боєприпасів під Вінницею

Військова прокуратура заявила, що причиною вибухів на військовому арсеналі боєприпасів у Калинівці Вінницької області стало недотримання вимог суворого пропускного режиму. Одного з офіцерів притягнули до відповідальності та оштрафували на понад 2 тисячі гривень.

Поділитись: