Акції найбільших світових банків різко впали після скандалу з відмиванням коштів. Витік документів FinCEN схвилював міжнародних інвесторів — журналістське розслідування може призвести до мільярдних витрат для банківських структур.

Про це пише Reuters.

Документи, які опинились у журналістів, показують, що найбільші світові банки не подавали заяви SAR під час транзакцій людей із сумнівною репутацією. За ігнорування цих доповідей на банки накладають мільярдні штрафи. 

Після згадування банків у розслідуванні акції HSBC у Гонконзі та Standard Chartered's у Лондоні впали до найнижчого рівня з 1998 року. HSBC втратив 5,3%, Standard Chartered's — 6%, Barclays — 5.4%, а акції Deutsche Bank втратили 8% на початку торгів. Знизилися й акції PMorgan та NY Mellon.

FinCEN вже оголосив про пропозиції щодо перегляду своїх програм із боротьби з відмиванням грошей. Однак інвестори стурбовані потенційними наслідками для банків. Багато з них вже виплачували величезні штрафи за порушення вимог по боротьбі з відмиванням грошей та витрачали мільярди доларів на те, аби посилити заходи для цієї боротьби.

Що за скандал FinCEN?

FinCEN — це мережа боротьби з фінансовими злочинами Міністерства фінансів США. Вона слідкує за «чистотою» обігу грошей у банківських структурах. Кожен банк, який проводить транзакцію від підозрілих осіб, мусить звітувати про неї FinCEN та негайно блокувати.

Однак, як показало дослідження документів FinCEN у період з 2000 по 2017 рік, багато банків співпрацювали зі злочинцями та допомагали відмивати гроші від наркотрафіку, торгівлі людьми, корупції тощо. До переліку увійшли найбільші банки світу.

Розслідування показало, що банки співпрацювали з відомими публічними особами. Відмивалися кошти Пола Манафорта, Володимира Путіна, українських олігархів. У документах є компанії, пов’язані з Ігорем Коломойським, Рінатом Ахметовим, Андрієм Клюєвим та іншими відомими українцями (Детальніше тут).

Журналістські розслідування щодо них будуть публікуватися найближчими днями та тижнями у виданнях у всьому світі.

Авторка: Ірина Сітнікова
Поділитись: