Через значну загрозу вторгнення Росії з боку акваторії Азовського моря у складі Об'єднаних сил створено угруповання протидесантної оборони, а на цьому напрямку проведено комплекс заходів щодо вдосконалення системи оборони. Про це в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив командувач операції Об'єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв.

«Зараз у військовому відношенні українське узбережжя Азова надійно захищене. З метою недопущення вторгнення противника з боку акваторії Азовського моря Об'єднаними силами проведено цілий комплекс заходів щодо вдосконалення системи оборони на даній ділянці, підвищення рівня боєздатності частин і підрозділів, що оперують на даному напрямку», — сказав Наєв.

За його словами, у складі Об'єднаних сил створили окреме військове угруповання, також налагоджена взаємодія з Військово-морськими силами ЗСУ.

«З командуванням ВМС ЗС України налагоджено взаємодію з питань обміну розвідувальною інформацією про повітряну, наземної і морської обстановці. Крім того, в складі Об'єднаних сил створена угруповання протидесантної оборони, завданнями якої є посилення охорони морського узбережжя Азовського моря», — додав командувач ООС.

Стосовно захищеності Маріуполя Наєва запевнив, що в районі цього міста створено потужну лінію оборони.

Нагадаємо, Європарламент закликав країни ЄС закрити порти для суден РФ та ввести нові санкції проти Росії

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Нагадаємо, при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі. Воєнний стан діяв у 10 областях місяць. На засіданні РНБО 26 грудня президент Петро Порошенко оголосив про припинення воєнного стану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи краще пізно, ніж ніколи? Підсумки 30 днів воєнного стану

Поділитись: