На відновлення харківської ТЕЦ-5 потрібен не один рік — директор

Відновлення харківської ТЕЦ—5, пошкодженої внаслідок російського удару 22 березня, триватиме не один рік. Це навіть у разі повноцінного фінансування, а також допомоги з виробництвом і постачанням нового устаткування.
Про це заявив головний виконавчий директор ТЕЦ-5 Олександр Мінкович, передають «Укрінформ» та «Суспільне».
Він пояснив, що відновлення теплоелектроцентралі потребує виготовлення ексклюзивного обладнання енергоблоків, зокрема турбін, генераторів тощо.
Як наголосили у пресслужбі підприємства, із пошкодженням ТЕЦ-5 Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії.
Працівниця пресслужби ТЕЦ-5 Наталія Вербова розповіла, що повністю оцінити масштаби завданих теплоцентралі збитків і необхідних відновлювальних робіт можна буде лише після завершення огляду й розбору завалів. За її словами, вже сьогодні зрозуміло, що відновлення можна порівняти із новим будівництвом.
Нагадаємо, раніше генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота заявив, що на відновлення ДніпроГЕС знадобляться роки.
Ситуація в Харкові
Міський голова Харкова Ігор Терехов розповів, що станом на 13:00 25 березня заживлено майже 80% міста. Проте графіки відключень поки що залишатимуться без змін. Водночас, за словами міського голови, відсутність світла не за графіком пов’язана з аварійними відключеннями.
Також Терехов зазначив, що, попри брак електроенергії, місто «продовжує працювати» в «плановому режимі». Так, у Харкові зранку 25 березня відновили роботу метрополітену.
А втім, міська влада змушена була достроково завершити опалювальний сезон, щоб зменшити навантаження на енергосистему після масованих російських обстрілів.
Більше про атаку
Уночі та зранку 22 березня росіяни завдали масованого удару по енергооб’єктах у низці регіонів України. Сили ППО збили 92 повітряні цілі зі 151.
Унаслідок обстрілів є пошкодження у Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській, Хмельницькій, Запорізькій, Одеській, Дніпропетровській, Харківській областях. Там сталися аварійні відключення електроенергії, у деяких областях вводили графіки.
Проте найскладніша ситуація в Харкові — там росіяни намагалися уразити абсолютно всі енергооб’єкти, які живлять місто. Станом на ранок 23 березня у Харкові та області відновили світло більшості споживачів.
Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов розповів, що окупанти випустили по обласному центру 22 ракети різного типу: керовані ракети С-300, балістичні ракети з ОТРК «Іскандер» та інші.
Він закликав завчасно підготуватись до можливого повторного зникнення світла: зарядити павербанки, зробити запаси питної та технічної води, а також їжі.
- Поділитися: