Чинний президент Олександр Лукашенко прокоментував страйки на державних підприємствах 14 серпня. Він вважає, що люди, якщо хочуть, хай страйкують, але це призведе до наслідків.

Слова Лукашенка передає «Белта».

«Трудові колективи — це основа нашої країни. За часів пандемії, коли я практично заборонив звільняти людей, викидаючи їх на вулицю... Наша позиція однозначна: ми в тяжкі часи пандемії нікого не змушували. І тут теж ми нікого не повинні тримати. Якщо люди хочуть працювати — будь ласка. Якщо людина не хоче працювати, ми ж їх на аркані не затягнемо», — прокоментував Лукашенко страйки.

Він вважає, якщо білоруські підприємства хоча б на два дні зупиняться, відразу з'являться росіяни, канадці та німці, які «швиденько на ринок поставлять те, що вони хочуть».

На думку Лукашенка потрібно боротися за ринки після карантину, а якщо заводи зупиняться, то Білорусь «ніколи не розкрутить своє виробництво». Тож людям потрібно не страйкувати, а рятувати підприємства, які дають їм зарплати. А страйки грошей майже не дадуть.

«На вулиці можна походити. Он їх тисячі ходить. Але там грошей якщо і дадуть, то на два дні. Там деяким доплачують, ми їх знаємо. Ну на два дні дадуть. А потім що?» — заявляв президент.

Раніше Лукашенко казав, що в протестах беруть участь люди з кримінальним минулим і сьогодні безробітні, відтак їм треба знайти роботу. А перед цим називав опозиціонерів та протестувальників «вівцями», якими управляють з-за кордону.

Які це страйки?

Зранку 14 серпня на державних підприємствах Білорусі співробітники виходили на протести та вимагали чесних виборів, звільнення ув'язнених та навіть відставку Лукашенка.

Зокрема підтримали протести працівники Білоруського автомобільного заводу, Мінського електротехнічного заводу, «Гродно Азот», «Хімволокно» та великої кількості інших. Деякі співробітники зібралися на збори, щоб висловити підтримку протестувальникам, але згодом повернулися до роботи.

Протести в Білорусі розпочалися з 9 серпня після того, як оголосили результати державного екзит-полу щодо результатів виборів президента. За ними Лукашенко здобув 80% підтримки, а опозиційна кандидатка Тіхановська — приблизно 10%.

Поділитись: