На вивчення української мови в іншомовних школах виділено 46 млн грн — Гриневич

На вивчення української мови у школах з іншою мовою викладання з державного бюджету виділено 46 мільйонів гривень.

На вивчення української мови у школах з іншою мовою викладання з державного бюджету виділено 46 мільйонів гривень.

Про це у коментарі «Радіо Свобода» повідомила міністерка науки й освіти Лілія Гриневич. 
«Вчителі української мови почували себе у школах з навчанням мовою нацменшин приниженими. Саме тому ми зараз кабміном виділили кошти на обладнання кабінетів української мови у таких школах. А також встановили цим вчителям надбавку до 30% — найбільшу, яка є, щоб вони мали заохочення», — зазначила Лілія Гриневич.

За її словами кошти підуть на обладнання, яке покращить умови вивчення державної мови представниками національних меншин.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що задоволений результатами українсько-угорських консультацій на Закарпатті, а також наголосив на необхідності роботи з підготовки вчителів і методики викладання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угорський тиск: чи варто хвилюватися Україні

Нагадаємо, 28 вересня 2017-го року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах.

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Угорщина заявляла, що не змінить позицію щодо українського закону про освіту без юридичних гарантій.  Уряд пропонує продовжити перехідний період впровадження мовної статті про освіту до 2023 року.

29 березня в уряді заявили про порозуміння з угорцями Закарпаття щодо освітнього закону.

Також 29 березня у Брюсселі відбулося засідання комісії Україна — НАТО, попри погрози Угорщини.

У лютому Будапешт заблокував  друге міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснила, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норму закону про освіту.

Глава МЗС Угорщини пообіцяв заблокувати саміт Україна-НАТО через освітній закон.

Посол України при НАТО Вадим Пристайко заявляв, що Порошенко у липні відвідає саміт НАТО у Брюсселі, навіть якщо Угорщина заблокує проведення засідання комісії «Україна — НАТО».