НАБУ і САП здійснили обшуки в харківській компанії з імпорту електрокарів, інтереси якої лобіює «слуга народу» Куницький

Олександр Куницький, фото 2018 року
Олександр Куницький, фото 2018 рокуFacebook / Олександр Куницький

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура 28 вересня здійснили обшуки в приміщеннях групи компаній «Автоентерпрайз». Обшуки пов’язані з причетністю до підприємства депутата від «Слуги Народу» Олександра Куницького.

Про це повідомляють «Українська правда», проєкт «Схеми» та журналіст Олег Новіков із посиланнями на джерела в правоохоронних органах. Обшуки «Схемам» також підтвердив помічник Куницького Дмитро Ніконов.

НАБУ лише підтвердило сам факт обшуків «у межах розслідування можливого одержання неправомірної вигоди, а також можливого ухилення від сплати податків, легалізації доходів, одержаних у злочинний спосіб, та можливого незаконного збагачення».

Обшуки відбулися за адресою офісу «Автоентерпрайз» (займається імпортом електрокарів і встановленням зарядних станцій до них), а також удома в Ніконова (директора компанії й за сумісництвом помічника Куницького) та Аліни Мустафаєвої (іншої помічниці Куніцького).

У липні 2020 року «Схеми» оприлюднили розслідування про Куницького, згідно з яким народний депутат лобіював інтереси «Автоентерпрайз» через депутатські звернення та подання законопроєктів, пов’язаних із ринком електрокарів.

Одне з депутатських звернень Куницького стосувалося можливого відкриття зарядної станції біля його дому на Печерську в Києві. Інше було скаргою до Держбюро розслідувань на слідство проти «Автоентерпрайз» за підозрою у фінансових махінаціях.

До того ж, за даними журналістів, Куницький отримав авто зі знижкою 90% від «Автоентерпрайз». При цьому народний депутат ніколи не фігурував у структурі власності цього бізнесу, хоча не раз виступав від його імені.

Олександр Куницький балотувався до Верховної Ради від «Слуги Народу» за мажоритарним округом №169 у Харкові. Під час реєстрації з'ясувалося, що в Куницького є ізраїльське громадянство (від якого він нібито відмовився), але суд усе ж дозволив йому брати участь у виборах.

Після розслідування «Схем» у квітні 2021 року Національне агентство з питань запобігання корупції надіслало в суд два протоколи щодо Куницького через факт розсилання депутатських звернень в інтересах пов’язаного з ним бізнесу. Але Печерський суд Києва в липні закрив провадження проти депутата.