Національне антикорупційне бюро оприлюднило чергову частину плівок про ймовірні злочини голови Окружного адмінсуду Києва (ОАСК) Павла Вовка. Вона присвячена нібито змові Вовка з главою Державної судової адміністрації (ДСА) Зеновієм Холоднюком.

Нові записи оприлюднила прес-служба НАБУ.

Як нагадує Бюро, на початку 2019 року Комісія з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя провела конкурс на посаду голови ДСА, брати участь в якому Холоднюк не міг через невідповідність деяким критеріям відбору.

Однак чинний голова ДСА не захотів втрачати посаду і, як йдеться у записах, звернувся до голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка по допомогу. Останній погодився, але висунув зустрічні вимоги: допомогти просунути на посади у Вищий кваліфікаційній комісії суддів (ВККС) «своїх людей».

У підсумку Холоднюк подав позов до ОАСК проти комісії з оскарженням її рішень та з вимогою зупинити конкурс на посаду голови ДСА.

Спочатку суд не задовольняє вимоги Холоднюка, але вже потім, коли переможця будо визначено, ОАСК заблокував його призначення. Виконуючи свою частину домовленостей, Холоднюк оголосив конкурс на зайняття посади члена ВККС. У травні 2019-го він призначає лояльну до Вовка людину і протиправно зупиняє повноваження чинного члена ВККС.

Щодо виконання рішення про призначення нового голови ДСА Вовк також рекомендує Холоднюку дати «пару копійок» державному виконавцю, аби оперативно втілити його.

Вже в лютому 2020 року Верховний суд скасував це рішення ОАСК. 

Нагадаємо, НАБУ звинувачує керівництво Окружного адмінсуду Києва у численних порушеннях закону, зокрема у спробі узурпувати судову владу в країні, у неправосудних рішеннях на користь політичних еліт та бізнесменів.

Сам керівник ОАСК Павло Вовк все заперечує і називає НАБУ «іноземними агентами».

Поділитись: