Національне антикорупційне бюро розпочало службову перевірку щодо своїх працівників, які фігурують у новій частині розслідування Bihus.info щодо розкрадань в оборонці.

У прес-службі НАБУ заявили, що розпочали службове розслідування «ще до виходу» останнього випуску програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

«Ми розпочали внутрішнє розслідування. Воно проводиться управлінням внутрішнього контролю НАБУ. Висновок після розслідування пред’являть дисциплінарній комісії, якщо будуть підстави для притягнення до відповідальності працівника НАБУ», — заявив директор НАБУ Артем Ситник.

Також він наголосив, що НАБУ не видає довідок про те, що підприємство є фіктивним, бо це не компетенція бюро. А Євген Шевченко, який фігурує в розслідуванні журналістів, не є працівником відомства.

«Євген Шевченко — це не працівник антикорупційного бюро, він ніколи ним не являвся. Це особа, яка давала згоду на конфіденційне співробітництво з НАБУ по окремим справам», — сказав Ситник.

Директор бюро додав, що його відомство є єдиним в Україні, що притягує до відповідальності за розкрадання в оборонному секторі.

«НАБУ це єдиний орган, який притягував саме за розкрадання державних коштів у сфері Укроборонпрому і взагалі у сфері оборони. І НАБУ це єдиний орган, який притягував саме високопосадовців у цій сфері», — резюмував Ситник.

Раніше в СБУ заявили, що співробітника, який фігурує у розслідуванні про розкрадання в оборонці, відсторонили ще 2 роки тому.

Нагадаємо, 11 березня Bihus.Info оприлюднив останню частину розслідування, згідно з якими група осіб вела переговори про передачу хабара правоохоронцям за те, щоб вони не проводили розслідування та не притягали нікого до відповідальності за незаконні дії між компанією Оптимаспецдеталь та підприємствами Укроборонпрому під час укладання й виконання договорів щодо поставок військового обладнання на заводи групи державних оборонних компаній.

Програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» 25 лютого випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Поділитись: