НАБУ вручило голові ОАСК Павлу Вовку клопотання про відсторонення від посади. Цього разу суддю «ловили» у ліфті

Детективи Національного антикорупційного бюро зачитали підозрюваному голові Окружного адмінсуду Києва Павлу Вовку клопотання про його відсторонення з посади. Для цього їм знадобилося наздоганяти суддю: сам він себе підозрюваним не визнає та не хотів отримувати клопотання.

Про це повідомила пресслужба НАБУ.

Антикорупційне бюро опублікувало відео з «врученням» клопотання судді. Для того щоб зачитати документ, детективам довелось кілька кілометрів супроводжувати Павла Вовка.

Співробітники НАБУ оголосили судді про його відсторонення від посади голови ОАСК та виклик до Вищого антикорупційного суду для обрання йому запобіжного заходу. Сам Вовк відмовлявся визнати себе підозрюваним у кримінальному провадженні, а згодом й зовсім почав ігнорувати співробітників НАБУ.

Це не вперше співробітникам бюро доводиться «ловити» Павла Вовка. У грудні 2020 року детективи вручали йому повістку до суду, однак суддя фактично тікав від них без верхнього одягу, а коли сів у машину — викинув документ.

Вручення повістки відбулося під час святкування, організованого колишнім народним депутатом України, президентом одного із юридичних вишів, де Вовк був запрошеним гостем. Детективам довелося чатувати на суддю, оскільки той понад три місяці ігнорував свій обов’язок як підозрюваного з’явитися до слідчого судді.

У чому звинувачують Павла Вовка?

НАБУ звинувачує керівництво Окружного адмінсуду Києва, зокрема його очільника Павла Вовка, у численних порушеннях закону: спробі узурпувати судову владу в країні й неправосудних рішеннях на користь політичних еліт та бізнесменів. Антикорупціонери як докази правопорушень опублікували записи розмов суддів ОАСК.

За версією слідства, Вовк очолив злочинну організацію, метою якої було захоплення державної влади. Цього хотіли досягти, встановивши контроль над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створивши штучні перешкоди у їхній роботі.

Нещодавно ОАСК спробував усунути Артема Ситника з посади директора НАБУ, але Мін'юст відмовився це робити, посилаючись на відсутність повноважень.