Політика

Набули чинності зміни до Конституції щодо курсу на ЄС та НАТО

Політика/Набули чинності зміни до Конституції щодо курсу на ЄС та НАТО
Зберегти
Вигляд
Зміни до Конституції, які закріплюють стратегічний курс України на членство у Європейському Союзі та НАТО 21 лютого набули чинності.

Закріплення такого курсу на конституційному рівні «мобілізуватиме українське суспільство і українську владу та сприятиме реформам, спрямованим на досягнення критеріїв повноправного членства в ЄС і НАТО», зазначають у пояснювальній записці.

Реалізація закону, який передбачає конституційні зміни не потребуватиме додаткових видатків з бюджету.

Нагадаємо, Верховна Рада 7 лютого підтримала зміни до Конституції України, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО, а 19 лютого відповідний закон підписав Порошенко.

Ще в листопаді 2018 Конституційний суд визнав пропоновані зміни щодо членства в ЄС на НАТО такими, що відповідають Конституції. Раніше його підтримав комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони.

Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.

10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.

Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпеку

Пов`язані новини