У Національному банку України підготували масштабну валютну лібералізацію для бізнесу. Зокрема, там планують дозволити бізнесу купувати валюту не лише під зобов’язання у контрактах чи щодо сплати кредитів.

Про це повідомляють у прес-службі Нацбанку.

«В планах НБУ — скасування купівлі валюти бізнесом виключно під зобов’язання (контракти, сплата кредитів). Такий революційний крок є можливим, але для цього як мінімум має бути остаточно затверджена нова програма з МВФ», — зазначають в українському центральному банку.

Там додають, що скасування купівлі валюти виключно на підставі зобов'язань підприємства відкриє можливість запровадити нові валютні послаблення. Зокрема, надасть підприємствам більше свободи в укладанні форвардних угод під час торгівлі валютою.

Нагадаємо, що з 7 лютого 2019 року в Україні діє новий режим валютного регулювання, передбачений ухваленим законом про валюту.

Зокрема, українцям спростили валютні перекази за кордон, інвестиції українців в іноземні цінні папери та інші операції з валютою. Також українцям дозволили купувати валюту онлайн та у поштових відділеннях.

Також Нацбанк скасував обов'язковий продаж валютної виручки бізнесом.

Поділитись: