Життя

Нацбанк може скасувати обов’язковий продаж валютної виручки експортерами

Інтерфакс-Україна
Життя/Нацбанк може скасувати обов’язковий продаж валютної виручки експортерами
Зберегти
Вигляд
Національний банк України найближчим часом розгляне питання про зниження нормативу з обов’язкового продажу валютної виручки експортерами з 50% до 30% або повністю його скасувати.

Про це повідомив заступник голови Нацбанку Олег Чурій.

«Якщо ми будемо проводити найближчим часом ще одну хвилю валютної лібералізації, то ці обмеження ми будемо знімати або знижувати. Можливо, обов’язковий продаж 50% валютної виручки ми знизимо до 30%, але це буде залежати від макроекономічної ситуації. Можливо, повністю його скасуємо», — повідомив Чурій.

За його словами, скасування нормативу з продажу половини валютної виручки — це один з пріоритетів роботи Нацбанку.

Нагадаємо, що 13 грудня 2018 року Нацбанк продовжив обов’язковий продаж 50% валютної виручки для експортерів до 6 лютого 2019 року.

Зазначимо, що в Україні діє правило, яке зобов’язує всі компанії, які отримують виручку в іноземній валюті (долари, євро, золото) продавати половину цієї виручки на міжбанківському ринку, обмінюючи її на гривні. Це правило запровадили для того, аби у більшій мірі контролювати курс валют та уникати його різких та непередбачуваних стрибків.

Нагадаємо, що з 7 лютого в Україні діятиме новий режим валютного регулювання, передбачений ухваленим законом про валюту.

Зокрема, спростяться валютні перекази за кордон, інвестиції українців в іноземні цінні папери та спрощення інших операцій з валютою. Також українцям дозволять купувати валюту онлайн та у поштових відділеннях.

Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів.

Президент підписав закон 4 липня на відкритій зустрічі влади та бізнесу.

Ухвалення закону дозволяє здійснити валютну лібералізацію, тобто призведе до значного спрощення валютних операцій українців та зніме валютні бар'єри для здійснення інвестицій закордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке валютна лібералізація і навіщо вона потрібна

Більше про:
# валюта
# нацбанк
Пов`язані новини