Нацбанк не буде орієнтуватися на курс валют, що закладається у бюджет

У Національному банку України повідомили, що курс валют, який закладають при плануванні бюджету України на наступний рік, не є для них орієнтиром.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби НБУ, яка посилається на керівника проєктів та програм департаменту відкритих ринків Національного банку Емала Бахтарі.

«Курс, який закладається в державний бюджет, — не є орієнтиром Національного банку. Це розрахунковий показник, необхідний для обрахунку доходів та витрат державного бюджету. Реальний курс може відхилятися як в одну, так і в іншу сторону», — повідомили у Нацбанку.

Там зазначають, що прогнозування курсу з сьогодні на завтра не має сенсу. На курс впливають настрої покупців та продавців валюти, а також попит та пропозиції валюти на ринку.

«У довгостроковій перспективі динаміка курсу визначається загальним станом справ в економіці: її конкурентоспроможністю, бізнес-кліматом тощо», — повідомив Бахтарі.

Зазначимо, що у проєкті бюджету на 2020 рік, який уряд вніс до парламенту, заклали курс долара у розмірі 28,2 гривні за долар. Однак в уряді зазначили, що цей показник ще може змінитися після того, як там оприлюднять новий макроекономічний прогноз.

Нагадаємо, що через стрімку девальвацію у перший тиждень жовтня Нацбанк витратив на підтримку стабільного курсу гривні 157,5 мільйона доларів з міжнародних резервів України. Так, у перший тиждень жовтня 2019 року в Україні спостерігалася різка девальвація гривні. Курс впав на понад 3% за 2 дні, через що НБУ вперше з липня довелося продавати валюту з резервів.

У Нацбанку послаблення гривні пояснили «психологічним фактором». Також в НБУ заявили, що коливання курсу валют — закономірний процес.

Також у регуляторі розповіли, що за вересень українці продали на 89 мільйонів доларів більше валюти, ніж купили.

В останній тиждень вересня Нацбанк викупив з ринку майже 350 мільйонів доларів.