Ріст курсу долара пов'язаний із заявами уряду та президента про необхідність послабити національну валюту — Нацбанк
У Національному банку України повідомили, що девальвація гривні, яка відбувається протягом останніх кількох тижнів, пов’язана з психологічними факторами, зокрема із заявами урядовців та президента про необхідність послабити курс гривні.
Про це повідомив заступник голови Національного банку Дмитро Сологуб під час пресбрифінгу 23 липня.
«В першу чергу це (зростання курсу валют — ред.) реакція на заяви про те, що гривня буде слабшати», — заявив Сологуб.
Він зазначив, що в Україні продовжує діяти політика плаваючого валютного курсу, тобто розмір курсу залежить від попиту та пропозиції на валюту, які склалися на міжбанківському ринку.
Раніше президент України Володимир зеленський та деякі члени уряду заявляли, що курс долара в Україні має бути на рівні 30 гривень за долар. Саме такий курс було закладено до бюджету. Через невідповідність цього курсу бюджет недоотримує податки, зокрема від митниці. Ідею зниження курсу гривні підтримали й у Верховній Раді. Зокрема, голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявляв, що «немає нічого поганого у девальвації гривні на 10%».
У відповідь на питання hromadske, Сологуб уточнив, що попит на валюту не спричинили іноземці, які виходить з облігацій внутрішньої державної позики. Надмірні коливання попиту НБУ погашає, продаючи валюту з резервів. За останні 3 дні Нацбанк продав на ринку 350 мільйонів доларів.
Зазначимо, що протягом останніх кількох днів розмір офіційного курсу валют в Україні знизився на 4%. В обмінниках долар вже коштує більше 28 гривень.
22 липня Національний банк України ухвалив рішення залишити рівень облікової ставки на рівні 6% річних. Своє рішення правління Нацбанку ухвалило на тлі низької інфляції (2,4% річних, хоча ціль Нацбанку — тримати інфляцію на рівні 4-6% річних).
Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кошти банкам та, відповідно, нижче якого комерційним банкам невигідно давати кредити клієнтам.
Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює українців заощаджувати більше грошей. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.
- Поділитися: