19 березня Національний банк України передав банківським установам через аукціони 35 мільйонів готівкових євро у зв’язку з дефіцитом готівкової іноземної валюти в Україні.

Про це йдеться у повідомленні НБУ.

«Перша операція з обміну готівкової валюти на безготівкову з оголошеним граничним обсягом у 100 млн євро відбулася сьогодні, 19 березня. Національний банк отримав заявки від 6 банків на 35 млн євро і задовільнив їх у повному обсязі», — йдеться у повідомленні.

Готівкову валюту Нацбанк передає банкам, які мають найбільші обсяги вкладів населення. В НБУ зазначають, що задовольняють всі заявки банків на готівкову валюту.

«Також ми працюємо з контрагентами з США, щоб доставити значну партію валютної готівки в доларах США. У будь-якому випадку всі громадяни мають можливість купувати і продавати валюту через онлайн додатки банків, що в умовах поширення коронавірусу значно безпечніше, ніж мати справу з банкнотами», — повідомив заступник голови Нацбанку Олег Чурій.

Готівкові євро Нацбанк завіз до України напередодні. Дефіцит готівкової валюти виник через те, що зазвичай її завозять в Україні літаками, які здійснюють міжнародні авіарейси. Однак після заборони міжнародного авіасполучення у банківських установ зникла можливість поповнювати запаси готівкової валюти.

Зазначимо, що наразі у банківських відділеннях України спостерігається дефіцит готівкової валюти. Через це два системних банки — «Альфа-банк» та ПриватБанк — повідомили, що перестануть видавати готівкову валюту в обмінниках. Обмін валюти онлайн працюватиме без перешкод і надалі.

Напередодні у Національному банку заявили про брак готівкової валюти у банківських установах через ажіотаж серед українців. У Нацбанку рекомендували клієнтам банків обмінювати валюту онлайн.

Водночас Нацбанк повідомляв, що банківська система на час карантину працюватиме у звичайному режимі, зокрема працюватимуть усі банківські установи.

Для того, аби стимулювати українців користуватися інтернет-банкінгом та не ходити у банківські відділення, НБУ рекомендував банкам знизити комісії на такі послуги та на безготівкові розрахунки.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Поділитись: