Національний банк України ще не затверджував членів наглядових рад державних банків. Їх планують ретельно перевірити.

Про це повідомила заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова у коментарі виконавчій директорці «Центру протидії корупції» Дар’ї Каленюк у Facebook.

«Ми будемо діяти принципово і прозоро, дотримуючись Закону, найкращих принципів корпоративного управління з метою формування достойних Спостережних рад. Ніякі раніше прийняті рішення не матимуть впливу на позицію НБУ. До речі, у нас є застереження не лише до членів Спостережних рад Укрексімбанку», — повідомила Рожкова у відповідь на інформацію про те, що наглядову раду державного Укрексімбанку очолила людина, пов’язана з Миколою Азаровим та Сергієм Курченко.

Наразі рішення про призначення нових членів наглядових рад все ще не ухвалене. Його має Затвердити Нацбанк, повідомила Рожкова. Процес погодження передбачає ретельне вивчення відповідних документів від потенційних членів наглядових рад.

Зазначимо, що напередодні журналісти «НВ» повідомили, що президент Зеленський увів до складу наглядової ради ПриватБанку подругу акторки студії «Квартал 95» Олени Кравець Юлію Мецгер.

Окрім Мецгер, до Наглядової ради ПриватБанку за квотою президента увійшла Вікторія Страхова, яка раніше пропонувала виплатити Ігорю Коломойському компенсацію у вигляді «взаємозаліку заборгованості» за націоналізацію ПриватБанку.

9 липня стало відомо, що з наглядової ради ПриватБанку пішло 3 нелажних члена, серед яких очільник ради Енгін Акчакоча.

Нагадаємо, що склад наглядових рад державних банків уряд затвердив 23 травня.

Раніше повідомлялось, що Мінфін затвердив нові вимоги до звітності державних банків щодо роботи з непрацюючими кредитами.

Поділитись: