У Національному банку України повідомили, що вважають доцільним розпочати переговори з Міжнародним валютним фондом про підписання нової кредитної програми співпраці восени 2019 року. Чинна програма триватиме до початку 2020 року.

Про це повідомив голова Нацбанку Яків Смолій під час брифінгу, присвяченому монетарній політиці.

«Вважаю, що Україна має ініціювати нову програму з МВФ, про яку потрібно почати домовлятися восени, після завершення чергового перегляду чинної програми, і повернутися до відновлення більш довгострокового співробітництва з МВФ», — повідомив Смолій.

За його словами, у травні та листопаді МВФ має переглянути чинну програму з Україною та ухвалити рішення про виділення траншів у розмірі по 1,3 мільярда доларів.

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів. Перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України. Всього протягом 2019 року Україна має отримати ще 2 транші МВФ.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

Поділитись: